Načítání obsahu...
Aktuality
Aktuality

Vyvíjíme nový typ brýlového šoupátka

Vexve Armatury Group disponuje obrovským potenciálem vzájemné spolupráce firem v rámci skupiny, jejíž cílem je vyhovět svým zákazníkům a poskytovat jim nová a efektivní řešení. Díky synergickým projektům mají společnosti ARMATURY Group, Vexve a ZMK Technologies možnost předávat si vzájemně své zkušenosti a znalosti z výroby, obchodu, marketingu či výzkumu a vývoje. A právě v poslední jmenované oblasti vidíme velký potenciál ve vytváření klíčových řešení armatur při přechodu na nízkouhlíkovou budoucnost. Maximální využití synergie je jedním z hnacích motorů, které táhnou naši skupinu kupředu. Příkladem může být vývoj nového brýlového šoupátka C62.3 typ 139Z DN 2000 pro náročné prostředí petrochemie.

Projekt brýlových šoupátek pro petrochemii

Naším cílem je vyvinout nový typ brýlového šoupátka pro náročné prostředí petrochemie s označením C62.3 typ 139Z. U navrhovaného prototypu světlosti DN 2000 jsme kvůli vysoké teplotě a agresivitě média použili speciální materiály a žáruvzdorné vyzdívky průtoku. Armatura je navrhována s ohledem na budoucí koncové zákazníky ve dvou provedeních, dle standardů EN i ASME.

V rámci tohoto projektu úzce spolupracují inženýři a technici ARMATURY Group a ZMK Technologies. Cílem je rozšířit nabídku armatur pro petrochemii o nový, vysoce specializovaný typ armatury, který v současnosti skupina Vexve Armatury Group nenabízí.

Technická specifikace armatury

Armatura je navrhována pro umístění do horizontálního potrubí s přesunem rámu taktéž v horizontálním směru. Pracovní látkou mohou být spaliny s nečistotami s provozní teplotou 780 °C, která může krátkodobě vzrůst až na 900 °C, pracovní tlak 0,2 bar. Z důvodu vysoké teploty média je průtok armatury opatřen speciální izolací a žáruvzdornou vyzdívkou. Přísun a odsun rámu s oky od sedla je realizován speciálními hydraulickými jednotkami umístěnými vně tělesa, přesun desky s oky pro stav otevřeno a zavřeno zajišťuje elektropohon s převodovkou.

Tento typ armatur se standardně používá v rafinériích u FCC jednotek k uzavření spalinového potrubí z důvodu údržby nebo odstávky provozu. Armatura je navržena také pro havarijní uzavření potrubí v případě nenadálé události.

 Návrh prototypu finišuje

V minulém roce byly úspěšně dokončeny dvě etapy projektu – průzkum trhu se specifikací zadání a také vytvoření kompletního 3D modelu návrhu armatury. V tomto roce jsme zpracovali kompletní výrobní dokumentaci, provedli pevnostní a teplotní výpočty, připravili technologii výroby a svařování a vypracovali výrobní postupy. Těší nás, že vám již nyní můžeme představit nový produkt, jehož vývoj se blíží k úspěšnému konci. Věříme, že nový typ brýlového šoupátka přinese svým budoucím zákazníkům přidanou hodnotu v podobě bezúdržbového provozu s dlouhou životností.

Pro více informací:
Pavel Heider, konstruktér

Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  
Pozdrav z veletrhu ADIPEC 2023

Pozdrav z veletrhu ADIPEC 2023

Také v letošním roce jsme se vydali na největší výstavu v oblasti energetiky, na ADIPEC probíhající od 2. do 5. října v Abú Dhabí. Jde o jednu z nejvýznamnějších výstav v oboru těžby ropy a plynu na světě a společnost ARMATURY Group u toho nemohla chybět.
Pozdrav z veletrhu ADIPEC 2023
Pozvánka na METEC

Pozvánka na METEC

METEC 2023! Nejvýznamnější světový veletrh hutnictví, odlévání oceli a výroby oceli se bude konat v Düsseldorfu od 12. do 16. června 2023. Společnost ARMATURY Group a.s. bude jeho součástí! Najdete nás v hale 1 na stánku A10.
Pozvánka na METEC
Moderní a spolehlivé uzavírací klapy DN 1800 dodány pro Jadernou elektrárnu Dukovany

Moderní a spolehlivé uzavírací klapy DN 1800 dodány pro Jadernou elektrárnu Dukovany

Podzim loňského roku přinesl pro naši společnost významný úspěch, když jsme získali prestižní zakázku na dodávku devíti kusů speciálních uzavíracích klapek L32.61 PN 6 o průměru DN 1800 pro provoz v Jaderné elektrárně Dukovany. Tento významný projekt představuje nejen doklad naší odbornosti a kvality, ale také posílení naší role na poli energetiky.
Moderní a spolehlivé uzavírací klapy DN 1800 dodány pro Jadernou elektrárnu Dukovany
Vexve a ARMATURY Group spojují síly v Polsku

Vexve a ARMATURY Group spojují síly v Polsku

Vedoucí hráči v oblasti teplárenství a energetiky, společnosti ARMATURY Group a Vexve, oznámily významný krok směrem k posílení svého postavení na polském trhu. Obě společnosti se rozhodly spojit své síly a vytvořit úzkou spolupráci, která přinese synergické výhody pro jejich zákazníky. Tato spolupráce je součástí skupiny Vexve Armatury Group.
Vexve a ARMATURY Group spojují síly v Polsku