Načítání obsahu...
Aktuality
Aktuality

Vodíková mise v Nizozemsku ukázala cestu

Podnikatelské mise českých dodavatelů vodíkových technologií do Nizozemska se uskutečnila ve dnech 9. až 11. května 2023. Cílem byla prezentace českých společností v oblasti vodíku na veletrhu World Hydrogen Summit & Exhibition 2023. Summit se uskutečnil v Rotterdamu, kde se letos prezentovalo na 350 vystavovatelů ze 108 zemí světa. Společnost ARMATURY Group byla přitom!

World Hydrogen Summit má každoročně velký mezinárodní rozměr a návštěvníkům přináší možnost setkat se s vedoucími představiteli vládního i soukromého sektoru vodíkové energetiky. ARMATURY Group se veletrhu účastnila v rámci společné expozice pěti českých firem pod záštitou organizace CzechTrade. Jednou ze spoluvystavujících firem byla Pražská plynárenská a.s., která je dlouhodobým partnerem ARMATURY Group v oblasti dodávek armatur. 

Podnikatelská mise byla rozdělena na dvě části. První den účastníci navštívili největší plynárenskou nizozemskou společnosti Gasunie, která je lídrem v oblasti vodíkových technologií v Nizozemsku. Zástupci ARMATURY Group měli příležitost prezentovat vedení firmy Gasunie svá vodíková řešení a zkušenosti v oblasti dodávek armatur na vodík. Součástí programu byla také prohlídka Gate Terminalu v přístavu Maasvlakte v Rotterdamu.

„Investice do vodíkových technologií nabírají na dynamice, a především západní Evropa v čele s Německem a Nizozemím je hnací silou této strategie. Všechny země Evropské Unie, včetně České republiky, mají zpracovánu svou vodíkovou strategii a stanoveny cíle, kterých chtějí dosáhnout v jednotlivých dekádách 2030, 2040, 2050. Evropa si od toho hodně slibuje a v této oblasti nás všechny čekají velké věci,“ hodnotí vývoj v oblasti vodíkových technologií obchodní ředitel pro západní Evropu Petr Bolík ze společnosti ARMATURY Group.

Společnost ARMATURY Group má s výrobou armatur pro vodíkové aplikace velké zkušenosti, nabízí technická řešení pro různá odvětví výroby, dopravy a využití vodíku nebo jeho produktů. Vysoce kvalitní armatury jsou určeny jak pro přímou výrobu vodíku pomocí elektrolýzy, pyrolýzy nebo krakování metanu, ale také pro výrobu nebo skladování vodíku v jiné formě, například čpavku. Ve svých výrobních halách vyrábí kulové kohouty, šoupátka, klapky v průměrech od DN 50 do DN 2000 z evropských materiálů. Navrhovaná řešení zajišťují efektivní a bezproblémový provoz po mnoho let. Mezi významné zákazníky ARMATURY Group patří plynárenské a energetické společnosti, jako například již zmiňovaná Pražská plynárenská, ČEZ, NET4GAS, RWE Gas Storage, Eustream, GAZ-SYSTEM a další. 

Více informací: Petr Bolík, vedoucí prodeje západní Evropa
Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  
Stavíme na kvalitě: Úspěšný audit API za námi!

Stavíme na kvalitě: Úspěšný audit API za námi!

Ve dnech 19.–22. 2. 2024 prošla naše společnost auditem API. Jednalo se o náročný, detailně zaměřený audit napříč celou společností, který měl specifické požadavky jak na produkty Vexve Armatury dle normy API 6D, tak na celý systém dle API Spec. Q1.
Stavíme na kvalitě: Úspěšný audit API za námi!
ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve

ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve

Vexve Armatury Group je předním evropským poskytovatelem náročných řešení armatur pro energetiku a vybraná energeticky náročná odvětví. Od 1. února 2024 bude skupina Vexve Armatury Group a tři společnosti, které pod ni spadají – Vexve Oy, ARMATURY Group a.s. a ZMK Technologies GmbH – vystupovat pod společnou značnou ”Vexve”.
ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve
Historicky první GAS Conference 2023

Historicky první GAS Conference 2023

Ve dnech 5. a 6. 12. tohoto roku jsme uspořádali historicky první plynárenskou konferenci ve společnosti ARMATURY Group. Akce se konala v příjemném prostředí v polském Krakově a rozdělila se do dvou částí. První den, po představení účastníků a firem, jsme prezentovali naše výrobky, reference a certifikáty, včetně unifikace, kterou již někteří zákazníci využívají, což nám umožňuje zkrátit termíny dodání o několik týdnů. Velký zájem mezi přítomnými vyvolal odpolední blok přednášek zaměřený na vodík, jeho přepravu plynárenskou soustavou a skladování. Sdíleli jsme zde naše zkušenosti ze zkoušek, následných analýz a závěrů, a rovněž jsme popisovali plány v této oblasti na nejbližší období. Na závěr jsme poskytli prostor krátkým prezentacím našich významných zákazníků, aby představili své aktivity a podělili se o zkušenosti ze vzájemné spolupráce. Celý blok přednášek provázely četné odborné otázky účastníků.
Historicky první GAS Conference 2023