Načítání obsahu...
Aktuality
Aktuality

Vexve a ARMATURY Group spojují síly v Polsku

Vedoucí hráči v oblasti teplárenství a energetiky, společnosti ARMATURY Group a Vexve, oznámily významný krok směrem k posílení svého postavení na polském trhu. Obě společnosti se rozhodly spojit své síly a vytvořit úzkou spolupráci, která přinese synergické výhody pro jejich zákazníky. Tato spolupráce je součástí skupiny Vexve Armatury Group.

Vzhledem k probíhající energetické transformaci v Polsku, která zahrnuje dekarbonizaci dodávek energie, zvýšení energetické účinnosti a posílení energetické bezpečnosti, je spolupráce mezi ARMATURY Group a Vexve nesmírně strategická. V současné době je energetický mix Polska stále závislý na fosilních palivech, ale země se zaměřuje na rozvoj obnovitelných zdrojů energie, jako jsou větrné elektrárny na moři, plynové elektrárny a malé jaderné elektrárny.

Historicky působily společnosti Vexve a ARMATURY Group v Polsku jako konkurenti, přičemž se specializovaly na různé segmenty trhu. Vexve měla silnou pozici v oblasti teplárenství, zatímco ARMATURY Group se zaměřovala na trh s elektřinou. Oba hráči však nabízeli podobné produkty, jako jsou kulové kohouty a klapky. Po vzniku skupiny Vexve Armatury Group bylo zřejmé, že sjednocení jejich prodejních sil je logickým krokem vpřed.

Pawel Romanek, nově jmenovaný ředitel pro Polsko, sdílel své dojmy: "Před asi rokem a půl jsme se snažili konkurovat ve stejném projektu v Polsku. Brzy jsme si uvědomili, že toto soutěžení není prospěšné ani pro nás ani pro naše zákazníky. Začali jsme tedy hledat způsob, jak lépe organizovat naši prodejní práci." Romanek, který má více než 12 let zkušeností v oblasti teplárenství a energetiky, je přesvědčen, že tato spolupráce bude prospěšná pro obě strany.

Jedním z hlavních důvodů spojení prodeje v segmentech teplárenství a energetiky je schopnost nabídnout zákazníkům širší sortiment vysoce kvalitních výrobků. "Koncovým zákazníkům vždy přináší výhody spolupráce s jedním dodavatelem, který může pokrýt jejich potřeby. I naši distributoři preferují dodavatele s rozmanitou nabídkou produktů," vysvětluje Pawel Romanek.

Společnosti Vexve a ARMATURY Group již představily svou novou spolupráci na různých veletrzích. "Od začátku roku 2023 se účastníme konferencí o teplárenství a energetice jako skupina Vexve Armatury Group. Nedávno jsem měl přednášku na konferenci v Zakopaném, ve které jsem prezentoval kulové kohouty společnosti ARMATURY Group s odjíždějcími sedly. Plánujeme také účast na konferenci v Bełchatowě v září, která je zaměřena na segment energetiky," potvrzuje s nadšením Aleš Bitomský, obchodní manažer společnosti ARMATURY Group.

Aktivní komunikace s klienty, účast na veletrzích a propagace v odborných časopisech jsou příklady toho, jak teplárenství a energetika mohou využívat své sítě a spolupracovat při propagaci svých výrobků na energetickém trhu. Prodejní strategie a vzájemná spolupráce v rámci skupiny Vexve Armatury Group jsou dobře nastartovány a slibují vzájemný úspěch na polském trhu.

O společnosti Vexve Armatury Group: Vexve Armatury Group je předním poskytovatelem vysoce kvalitních armatur a řešení pro průmyslové aplikace v oblasti teplárenství a energetiky. Společnost je známá svými inovativními produkty, které splňují nejvyšší standardy kvality a výkonnosti. ARMATURY Group, součást skupiny Vexve Armatury Group, je špičkovým dodavatelem kulových kohoutů, klapek a šoupátek pro energetický sektor.

Více informací: 

Pawel Romanek, ředitel pro Polsko, Vexve Oy, Tel: +48 507 181 115, E-mail: pawel.romanek@vexve.com 


Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  
Stavíme na kvalitě: Úspěšný audit API za námi!

Stavíme na kvalitě: Úspěšný audit API za námi!

Ve dnech 19.–22. 2. 2024 prošla naše společnost auditem API. Jednalo se o náročný, detailně zaměřený audit napříč celou společností, který měl specifické požadavky jak na produkty Vexve Armatury dle normy API 6D, tak na celý systém dle API Spec. Q1.
Stavíme na kvalitě: Úspěšný audit API za námi!
ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve

ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve

Vexve Armatury Group je předním evropským poskytovatelem náročných řešení armatur pro energetiku a vybraná energeticky náročná odvětví. Od 1. února 2024 bude skupina Vexve Armatury Group a tři společnosti, které pod ni spadají – Vexve Oy, ARMATURY Group a.s. a ZMK Technologies GmbH – vystupovat pod společnou značnou ”Vexve”.
ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve
Historicky první GAS Conference 2023

Historicky první GAS Conference 2023

Ve dnech 5. a 6. 12. tohoto roku jsme uspořádali historicky první plynárenskou konferenci ve společnosti ARMATURY Group. Akce se konala v příjemném prostředí v polském Krakově a rozdělila se do dvou částí. První den, po představení účastníků a firem, jsme prezentovali naše výrobky, reference a certifikáty, včetně unifikace, kterou již někteří zákazníci využívají, což nám umožňuje zkrátit termíny dodání o několik týdnů. Velký zájem mezi přítomnými vyvolal odpolední blok přednášek zaměřený na vodík, jeho přepravu plynárenskou soustavou a skladování. Sdíleli jsme zde naše zkušenosti ze zkoušek, následných analýz a závěrů, a rovněž jsme popisovali plány v této oblasti na nejbližší období. Na závěr jsme poskytli prostor krátkým prezentacím našich významných zákazníků, aby představili své aktivity a podělili se o zkušenosti ze vzájemné spolupráce. Celý blok přednášek provázely četné odborné otázky účastníků.
Historicky první GAS Conference 2023