Načítání obsahu...
Aktuality
Aktuality

V ARMATURY Group spustili výrobu na multifunkčním víceosém obráběcím centru. Co dokáže tento stroj?

V souladu s postupným plánem automatizace a robotizace výrobního procesu, zahájili v ARMATURY Group v loňském roce jednu z největších investic v posledních letech, a to nákup multifunkčního stroje FRUF 500/8. V těchto dnech je toto víceosé obráběcí centrum již v provozu a podílí se na výrobě armatur s označením AG, a to především armatur velkých dimenzí. Zařízení je totiž vybaveno otočným stolem s karuselovou funkcí s maximálním točným průměrem 6500 mm a umožňuje vysoce přesné obrábění dílce na jedno upnutí. Spuštění centra však předcházely rozsáhlé stavební úpravy v hale, kde měl být následně stroj zabudován.

Masivní základy byly nutností 

Multifunkční víceosé obráběcí centrum váží více než 200 tun, pro představu je tato hmotnost srovnatelná s váhou 125 automobilů. Vzhledem k hmotnosti tohoto stroje, bylo nutné vybudovat masivní základy. Pro ilustraci uvádíme stručný přehled hlavních objemů materiálu v základech tohoto pracoviště. Betonový základ stroje má rozlohu 284 m3, tvarovou výztuž základu tvoří 38 tun železa, speciální ochranné nátěry pokrývají 350 m2. Tvar základu byl složitý, s velkým množstvím prostupů a technologických kanálků. Vrtání kotevních kapes pro stroj muselo být prováděno ve spolupráci s geodetem, aby byla zachována přesnost rozměrů a roztečí. Ta byla požadována v toleranci milimetrů, což jak jistě uznáte, je pro stavařské profese docela výzva. 

Skvělá kooperace je základním stavebním kamenem 

Je třeba zmínit skvělou spolupráci s hlavním dodavatelem stavby a jeho subdodavateli. Když si uvědomíme, že výstavba stroje probíhala na vrcholu pandemie COVID-19 a jeho mutací, je nutné vyzdvihnout snahu všech dodavatelů o splnění termínů s požadovanou kvalitou a přesností. Velké díky za trpělivost patří také zaměstnancům, kteří v době stavebních prací byli vystavení prachu, hluku, problémům s logistikou stavebního materiálu. 

Co dokáže obráběcí centrum

FRUF 500/8 měl provozní premiéru 14. 6. 2022, kdy se spustila první ostrá zakázka. Šlo o opracování tělesa a talíře zpětné odběrové klapky C09.6, DN 900, PN 63 technologií na tzv. jedno upnutí bez vzájemného svrtávání a lapování těchto komponentů. Smontovaná armatura na tlakové stolici vyhověla. Inovace spočívá v tom, že svrtávání dříve probíhalo na klasické vyvrtávačce. Nyní je vyrobeno tak, že těleso i talíř jsou kompletně vyrobeny samostatně s takovou přesností, že není nutno svrtávat. Opracované komponenty jdou přímo do montáže.  

A jaké jsou parametry tohoto multifunkčního víceosého obráběcího centra FRUF? 

  •  umí soustružit až do oběžného průměru 8 metrů
  • díky pevnému a karuselovému stolu může frézovat obrobek až do délky 7 metrů 
  • opracovává těsnicí lišty a trojitou excentricitu 
  • dokáže obrábět tvarově složitější a rozměrné armatury
  • a mnohem více

Věříme, že toto zařízení zvýší efektivitu práce a navýší výrobní kapacitu. Že to s průmyslovou automatizací v ARMATURY Group myslí vážně, dokazují další investice do obráběcích strojů, tlakových stolic, automatického a robotického svařování. O tom ale zase příště…


Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  
Stavíme na kvalitě: Úspěšný audit API za námi!

Stavíme na kvalitě: Úspěšný audit API za námi!

Ve dnech 19.–22. 2. 2024 prošla naše společnost auditem API. Jednalo se o náročný, detailně zaměřený audit napříč celou společností, který měl specifické požadavky jak na produkty Vexve Armatury dle normy API 6D, tak na celý systém dle API Spec. Q1.
Stavíme na kvalitě: Úspěšný audit API za námi!
ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve

ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve

Vexve Armatury Group je předním evropským poskytovatelem náročných řešení armatur pro energetiku a vybraná energeticky náročná odvětví. Od 1. února 2024 bude skupina Vexve Armatury Group a tři společnosti, které pod ni spadají – Vexve Oy, ARMATURY Group a.s. a ZMK Technologies GmbH – vystupovat pod společnou značnou ”Vexve”.
ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve
Historicky první GAS Conference 2023

Historicky první GAS Conference 2023

Ve dnech 5. a 6. 12. tohoto roku jsme uspořádali historicky první plynárenskou konferenci ve společnosti ARMATURY Group. Akce se konala v příjemném prostředí v polském Krakově a rozdělila se do dvou částí. První den, po představení účastníků a firem, jsme prezentovali naše výrobky, reference a certifikáty, včetně unifikace, kterou již někteří zákazníci využívají, což nám umožňuje zkrátit termíny dodání o několik týdnů. Velký zájem mezi přítomnými vyvolal odpolední blok přednášek zaměřený na vodík, jeho přepravu plynárenskou soustavou a skladování. Sdíleli jsme zde naše zkušenosti ze zkoušek, následných analýz a závěrů, a rovněž jsme popisovali plány v této oblasti na nejbližší období. Na závěr jsme poskytli prostor krátkým prezentacím našich významných zákazníků, aby představili své aktivity a podělili se o zkušenosti ze vzájemné spolupráce. Celý blok přednášek provázely četné odborné otázky účastníků.
Historicky první GAS Conference 2023