Načítání obsahu...
Aktuality
Aktuality

V ARMATURY Group spustili výrobu na multifunkčním víceosém obráběcím centru. Co dokáže tento stroj?

V souladu s postupným plánem automatizace a robotizace výrobního procesu, zahájili v ARMATURY Group v loňském roce jednu z největších investic v posledních letech, a to nákup multifunkčního stroje FRUF 500/8. V těchto dnech je toto víceosé obráběcí centrum již v provozu a podílí se na výrobě armatur s označením AG, a to především armatur velkých dimenzí. Zařízení je totiž vybaveno otočným stolem s karuselovou funkcí s maximálním točným průměrem 6500 mm a umožňuje vysoce přesné obrábění dílce na jedno upnutí. Spuštění centra však předcházely rozsáhlé stavební úpravy v hale, kde měl být následně stroj zabudován.

Masivní základy byly nutností 

Multifunkční víceosé obráběcí centrum váží více než 200 tun, pro představu je tato hmotnost srovnatelná s váhou 125 automobilů. Vzhledem k hmotnosti tohoto stroje, bylo nutné vybudovat masivní základy. Pro ilustraci uvádíme stručný přehled hlavních objemů materiálu v základech tohoto pracoviště. Betonový základ stroje má rozlohu 284 m3, tvarovou výztuž základu tvoří 38 tun železa, speciální ochranné nátěry pokrývají 350 m2. Tvar základu byl složitý, s velkým množstvím prostupů a technologických kanálků. Vrtání kotevních kapes pro stroj muselo být prováděno ve spolupráci s geodetem, aby byla zachována přesnost rozměrů a roztečí. Ta byla požadována v toleranci milimetrů, což jak jistě uznáte, je pro stavařské profese docela výzva. 

Skvělá kooperace je základním stavebním kamenem 

Je třeba zmínit skvělou spolupráci s hlavním dodavatelem stavby a jeho subdodavateli. Když si uvědomíme, že výstavba stroje probíhala na vrcholu pandemie COVID-19 a jeho mutací, je nutné vyzdvihnout snahu všech dodavatelů o splnění termínů s požadovanou kvalitou a přesností. Velké díky za trpělivost patří také zaměstnancům, kteří v době stavebních prací byli vystavení prachu, hluku, problémům s logistikou stavebního materiálu. 

Co dokáže obráběcí centrum

FRUF 500/8 měl provozní premiéru 14. 6. 2022, kdy se spustila první ostrá zakázka. Šlo o opracování tělesa a talíře zpětné odběrové klapky C09.6, DN 900, PN 63 technologií na tzv. jedno upnutí bez vzájemného svrtávání a lapování těchto komponentů. Smontovaná armatura na tlakové stolici vyhověla. Inovace spočívá v tom, že svrtávání dříve probíhalo na klasické vyvrtávačce. Nyní je vyrobeno tak, že těleso i talíř jsou kompletně vyrobeny samostatně s takovou přesností, že není nutno svrtávat. Opracované komponenty jdou přímo do montáže.  

A jaké jsou parametry tohoto multifunkčního víceosého obráběcího centra FRUF? 

  •  umí soustružit až do oběžného průměru 8 metrů
  • díky pevnému a karuselovému stolu může frézovat obrobek až do délky 7 metrů 
  • opracovává těsnicí lišty a trojitou excentricitu 
  • dokáže obrábět tvarově složitější a rozměrné armatury
  • a mnohem více

Věříme, že toto zařízení zvýší efektivitu práce a navýší výrobní kapacitu. Že to s průmyslovou automatizací v ARMATURY Group myslí vážně, dokazují další investice do obráběcích strojů, tlakových stolic, automatického a robotického svařování. O tom ale zase příště…


Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  
Pozvánka na METEC

Pozvánka na METEC

METEC 2023! Nejvýznamnější světový veletrh hutnictví, odlévání oceli a výroby oceli se bude konat v Düsseldorfu od 12. do 16. června 2023. Společnost ARMATURY Group a.s. bude jeho součástí! Najdete nás v hale 1 na stánku A10.
Pozvánka na METEC
Moderní a spolehlivé uzavírací klapy DN 1800 dodány pro Jadernou elektrárnu Dukovany

Moderní a spolehlivé uzavírací klapy DN 1800 dodány pro Jadernou elektrárnu Dukovany

Podzim loňského roku přinesl pro naši společnost významný úspěch, když jsme získali prestižní zakázku na dodávku devíti kusů speciálních uzavíracích klapek L32.61 PN 6 o průměru DN 1800 pro provoz v Jaderné elektrárně Dukovany. Tento významný projekt představuje nejen doklad naší odbornosti a kvality, ale také posílení naší role na poli energetiky.
Moderní a spolehlivé uzavírací klapy DN 1800 dodány pro Jadernou elektrárnu Dukovany
Vexve a ARMATURY Group spojují síly v Polsku

Vexve a ARMATURY Group spojují síly v Polsku

Vedoucí hráči v oblasti teplárenství a energetiky, společnosti ARMATURY Group a Vexve, oznámily významný krok směrem k posílení svého postavení na polském trhu. Obě společnosti se rozhodly spojit své síly a vytvořit úzkou spolupráci, která přinese synergické výhody pro jejich zákazníky. Tato spolupráce je součástí skupiny Vexve Armatury Group.
Vexve a ARMATURY Group spojují síly v Polsku
Vodíková mise v Nizozemsku ukázala cestu

Vodíková mise v Nizozemsku ukázala cestu

Podnikatelské mise českých dodavatelů vodíkových technologií do Nizozemska se uskutečnila ve dnech 9. až 11. května 2023. Cílem byla prezentace českých společností v oblasti vodíku na veletrhu World Hydrogen Summit & Exhibition 2023. Summit se uskutečnil v Rotterdamu, kde se letos prezentovalo na 350 vystavovatelů ze 108 zemí světa. Společnost ARMATURY Group byla přitom!
Vodíková mise v Nizozemsku ukázala cestu