Načítání obsahu...
Aktuality
Aktuality

Úspěšné mise ARMATURY Group

Společnost ARMATURY Group se pravidelně zúčastní veletrhů a výstav konaných po celém světě. Po delší pauze, způsobené pandemií COVID-19, se opět mohly uskutečnit veletrhy, na kterých ARMATURY Group nesměla chybět.

ICCI Istanbul

V polovině března se uskutečnila v Turecku tradiční výstava pod názvem ICCI Istanbul 2022. Vzhledem k tomu, že ústředním tématem výstavy byla energetika, zúčastnili se této výstavy za ARMATURY Group také obchodní ředitel oddělení Energetika Adam Bajer a vedoucí prodeje Západní, Východní Evropa a Zámoří Daniel Přibyla.

„Výstava byla zaměřena na širokou oblast energetiky. I zde byl patrný trend obnovitelných zdrojů doprovázen mnoha diskusemi, které se týkaly solárních elektráren i dalších alternativních způsobů výroby elektrické energie. Pro nás byly jednoznačně zajímavé diskuse, které se věnovaly geotermálním elektrárnám. Tento způsob výroby elektrické energie se těší v Turecku velké oblibě, a navíc je umocněn velkým potenciálem zdrojů přímo v Turecku. Podařilo se nám navázat kontakt s tureckým EPC, který má v portfoliu výstavbu takových geotermálních elektráren na klíč,“ hodnotí současné trendy Daniel Přibyla.

Zástupci ARMATURY Group se na výstavě setkali s řadou klientů, kteří aktivně působí na místním trhu a úzce spolupracují například s firmou ŠKODA DOOSAN POWER, která je významným zákazníkem a obchodním partnerem ARMATURY Group.

HYDRO Štrasburk

Zástupci obchodního oddělení Energetika Daniel Přibyla a Vlastimil Vitásek v čele se svým ředitelem Adamem Bajerem vyrazili v dubnu do francouzského Štrasburku na největší hydroenergetickou akci konanou v Evropě. Výstava a konference pod názvem HYDRO se koná každým rokem, ovšem z důvodů covidových opatření byla již dva roky po sobě zrušena.

Na této výstavě a konferenci se setkávají výrobci s provozovateli z oblasti vodní energetiky a využívají této platformy k výměně zkušeností a získání informací o nových světových trendech v oblasti vodní energetiky. Společnost ARMATURY Group patří k předním evropským výrobcům a distributorům průmyslových armatur pro tento segment. Mezi tradiční trhy, kam dodává hydro armatury, především pak uzavírací klapky a kulové kohouty s pákou a závažím, patří Norsko, Turecko, Rakousko, ale také exotické Filipíny, Uganda, Rwanda, Honduras, Guatemala, Chile a další.

Mise v Kazachstánu

Společně se zástupci dalších českých firem se ARMATURY Group zúčastnila vysoce specializované Mise dodavatelů technologií pro metalurgické závody do Kazachstánu. Významní čeští exportéři představili své špičkové technologie a výrobky tamním nejvýznamnějším metalurgickým závodům. ARMATURY Group zastupoval manažer prodeje oddělení Hutnictví Ján Puffler.

„Celou cestu hodnotím kladně, ať už z pohledu organizace ze strany společnosti CzechTrade, tak i z vlastního vnímání. Hlavní čísla vypovídající o této cestě: Kazachstán je rozlohou téměř 40x větší než Česká republika. Proto není divu, že jsem absolvoval během osmi dní téměř 19 000 km, z toho více než 7 000 km jen po Kazachstánu, 11 přeletů letadly a jednu devítihodinovou cestu lehátkovým vlakem,“ popisuje misi Ján Puffler a pokračuje.

„Během pěti pracovních dnů jsme navštívili osm firem, které se zabývají jakoukoliv formou zpracování, výrobou, těžbou či distribucí železa, oceli, barvených kovů apod. Prohlídky závodů a oboustranná jednání se zástupci těchto firem probíhala v řadě měst, například v Almatě, Nur-Sultan (bývalé Astaně), Pavlodaru či Aktobe. Pro ARMATURY Group se jednoznačně nejzajímavějším obchodním partnerem jevila firma Arcelor Mittal Temirtau, nacházející se poblíž města Karaganda.  Hutní závod v Temirtau je prakticky jediným hutním závodem zpracovávající surové železo v Kazachstánu. Má funkční tři středně velké vysoké pece a jednu zakonzervovanou záložní. Vzhledem k tomu, že v minulosti již drobné dodávky hutních armatur proběhly, vidím velký potenciál v dalších dodávkách,“ hodnotí Ján Puffler.

Kazachstán jako 9. největší země světa disponuje obrovským nerostným bohatstvím. Na území země se nachází řada metalurgických závodů, které zpracovávají vytěžené nerostné suroviny. S ohledem na přijatý ekologický kodex, kterým Kazachstán zavázal velké závody ke snížení produkovaných emisí a ekologizaci výroby, jsou na toto navázány i investice do obnovy zařízení a optimalizace výrobních procesů. V rámci této mise proběhne návštěva u klíčových metalurgických komplexů země.

Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  
Pozvánka na METEC

Pozvánka na METEC

METEC 2023! Nejvýznamnější světový veletrh hutnictví, odlévání oceli a výroby oceli se bude konat v Düsseldorfu od 12. do 16. června 2023. Společnost ARMATURY Group a.s. bude jeho součástí! Najdete nás v hale 1 na stánku A10.
Pozvánka na METEC
Moderní a spolehlivé uzavírací klapy DN 1800 dodány pro Jadernou elektrárnu Dukovany

Moderní a spolehlivé uzavírací klapy DN 1800 dodány pro Jadernou elektrárnu Dukovany

Podzim loňského roku přinesl pro naši společnost významný úspěch, když jsme získali prestižní zakázku na dodávku devíti kusů speciálních uzavíracích klapek L32.61 PN 6 o průměru DN 1800 pro provoz v Jaderné elektrárně Dukovany. Tento významný projekt představuje nejen doklad naší odbornosti a kvality, ale také posílení naší role na poli energetiky.
Moderní a spolehlivé uzavírací klapy DN 1800 dodány pro Jadernou elektrárnu Dukovany
Vexve a ARMATURY Group spojují síly v Polsku

Vexve a ARMATURY Group spojují síly v Polsku

Vedoucí hráči v oblasti teplárenství a energetiky, společnosti ARMATURY Group a Vexve, oznámily významný krok směrem k posílení svého postavení na polském trhu. Obě společnosti se rozhodly spojit své síly a vytvořit úzkou spolupráci, která přinese synergické výhody pro jejich zákazníky. Tato spolupráce je součástí skupiny Vexve Armatury Group.
Vexve a ARMATURY Group spojují síly v Polsku
Vodíková mise v Nizozemsku ukázala cestu

Vodíková mise v Nizozemsku ukázala cestu

Podnikatelské mise českých dodavatelů vodíkových technologií do Nizozemska se uskutečnila ve dnech 9. až 11. května 2023. Cílem byla prezentace českých společností v oblasti vodíku na veletrhu World Hydrogen Summit & Exhibition 2023. Summit se uskutečnil v Rotterdamu, kde se letos prezentovalo na 350 vystavovatelů ze 108 zemí světa. Společnost ARMATURY Group byla přitom!
Vodíková mise v Nizozemsku ukázala cestu