Načítání obsahu...
Aktuality
Aktuality

Úspěšné mise ARMATURY Group

Společnost ARMATURY Group se pravidelně zúčastní veletrhů a výstav konaných po celém světě. Po delší pauze, způsobené pandemií COVID-19, se opět mohly uskutečnit veletrhy, na kterých ARMATURY Group nesměla chybět.

ICCI Istanbul

V polovině března se uskutečnila v Turecku tradiční výstava pod názvem ICCI Istanbul 2022. Vzhledem k tomu, že ústředním tématem výstavy byla energetika, zúčastnili se této výstavy za ARMATURY Group také obchodní ředitel oddělení Energetika Adam Bajer a vedoucí prodeje Západní, Východní Evropa a Zámoří Daniel Přibyla.

„Výstava byla zaměřena na širokou oblast energetiky. I zde byl patrný trend obnovitelných zdrojů doprovázen mnoha diskusemi, které se týkaly solárních elektráren i dalších alternativních způsobů výroby elektrické energie. Pro nás byly jednoznačně zajímavé diskuse, které se věnovaly geotermálním elektrárnám. Tento způsob výroby elektrické energie se těší v Turecku velké oblibě, a navíc je umocněn velkým potenciálem zdrojů přímo v Turecku. Podařilo se nám navázat kontakt s tureckým EPC, který má v portfoliu výstavbu takových geotermálních elektráren na klíč,“ hodnotí současné trendy Daniel Přibyla.

Zástupci ARMATURY Group se na výstavě setkali s řadou klientů, kteří aktivně působí na místním trhu a úzce spolupracují například s firmou ŠKODA DOOSAN POWER, která je významným zákazníkem a obchodním partnerem ARMATURY Group.

HYDRO Štrasburk

Zástupci obchodního oddělení Energetika Daniel Přibyla a Vlastimil Vitásek v čele se svým ředitelem Adamem Bajerem vyrazili v dubnu do francouzského Štrasburku na největší hydroenergetickou akci konanou v Evropě. Výstava a konference pod názvem HYDRO se koná každým rokem, ovšem z důvodů covidových opatření byla již dva roky po sobě zrušena.

Na této výstavě a konferenci se setkávají výrobci s provozovateli z oblasti vodní energetiky a využívají této platformy k výměně zkušeností a získání informací o nových světových trendech v oblasti vodní energetiky. Společnost ARMATURY Group patří k předním evropským výrobcům a distributorům průmyslových armatur pro tento segment. Mezi tradiční trhy, kam dodává hydro armatury, především pak uzavírací klapky a kulové kohouty s pákou a závažím, patří Norsko, Turecko, Rakousko, ale také exotické Filipíny, Uganda, Rwanda, Honduras, Guatemala, Chile a další.

Mise v Kazachstánu

Společně se zástupci dalších českých firem se ARMATURY Group zúčastnila vysoce specializované Mise dodavatelů technologií pro metalurgické závody do Kazachstánu. Významní čeští exportéři představili své špičkové technologie a výrobky tamním nejvýznamnějším metalurgickým závodům. ARMATURY Group zastupoval manažer prodeje oddělení Hutnictví Ján Puffler.

„Celou cestu hodnotím kladně, ať už z pohledu organizace ze strany společnosti CzechTrade, tak i z vlastního vnímání. Hlavní čísla vypovídající o této cestě: Kazachstán je rozlohou téměř 40x větší než Česká republika. Proto není divu, že jsem absolvoval během osmi dní téměř 19 000 km, z toho více než 7 000 km jen po Kazachstánu, 11 přeletů letadly a jednu devítihodinovou cestu lehátkovým vlakem,“ popisuje misi Ján Puffler a pokračuje.

„Během pěti pracovních dnů jsme navštívili osm firem, které se zabývají jakoukoliv formou zpracování, výrobou, těžbou či distribucí železa, oceli, barvených kovů apod. Prohlídky závodů a oboustranná jednání se zástupci těchto firem probíhala v řadě měst, například v Almatě, Nur-Sultan (bývalé Astaně), Pavlodaru či Aktobe. Pro ARMATURY Group se jednoznačně nejzajímavějším obchodním partnerem jevila firma Arcelor Mittal Temirtau, nacházející se poblíž města Karaganda.  Hutní závod v Temirtau je prakticky jediným hutním závodem zpracovávající surové železo v Kazachstánu. Má funkční tři středně velké vysoké pece a jednu zakonzervovanou záložní. Vzhledem k tomu, že v minulosti již drobné dodávky hutních armatur proběhly, vidím velký potenciál v dalších dodávkách,“ hodnotí Ján Puffler.

Kazachstán jako 9. největší země světa disponuje obrovským nerostným bohatstvím. Na území země se nachází řada metalurgických závodů, které zpracovávají vytěžené nerostné suroviny. S ohledem na přijatý ekologický kodex, kterým Kazachstán zavázal velké závody ke snížení produkovaných emisí a ekologizaci výroby, jsou na toto navázány i investice do obnovy zařízení a optimalizace výrobních procesů. V rámci této mise proběhne návštěva u klíčových metalurgických komplexů země.

Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  
Stavíme na kvalitě: Úspěšný audit API za námi!

Stavíme na kvalitě: Úspěšný audit API za námi!

Ve dnech 19.–22. 2. 2024 prošla naše společnost auditem API. Jednalo se o náročný, detailně zaměřený audit napříč celou společností, který měl specifické požadavky jak na produkty Vexve Armatury dle normy API 6D, tak na celý systém dle API Spec. Q1.
Stavíme na kvalitě: Úspěšný audit API za námi!
ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve

ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve

Vexve Armatury Group je předním evropským poskytovatelem náročných řešení armatur pro energetiku a vybraná energeticky náročná odvětví. Od 1. února 2024 bude skupina Vexve Armatury Group a tři společnosti, které pod ni spadají – Vexve Oy, ARMATURY Group a.s. a ZMK Technologies GmbH – vystupovat pod společnou značnou ”Vexve”.
ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve
Historicky první GAS Conference 2023

Historicky první GAS Conference 2023

Ve dnech 5. a 6. 12. tohoto roku jsme uspořádali historicky první plynárenskou konferenci ve společnosti ARMATURY Group. Akce se konala v příjemném prostředí v polském Krakově a rozdělila se do dvou částí. První den, po představení účastníků a firem, jsme prezentovali naše výrobky, reference a certifikáty, včetně unifikace, kterou již někteří zákazníci využívají, což nám umožňuje zkrátit termíny dodání o několik týdnů. Velký zájem mezi přítomnými vyvolal odpolední blok přednášek zaměřený na vodík, jeho přepravu plynárenskou soustavou a skladování. Sdíleli jsme zde naše zkušenosti ze zkoušek, následných analýz a závěrů, a rovněž jsme popisovali plány v této oblasti na nejbližší období. Na závěr jsme poskytli prostor krátkým prezentacím našich významných zákazníků, aby představili své aktivity a podělili se o zkušenosti ze vzájemné spolupráce. Celý blok přednášek provázely četné odborné otázky účastníků.
Historicky první GAS Conference 2023