Načítání obsahu...
Reference

Reference

Vodárenství

TOP reference

Klapka DN 3500 pro norskou elektrárnu váží 35 tun

Klapka DN 3500 pro norskou elektrárnu váží 35 tun

Uzavírací klapka
DN 3500
Destinace: NORSKO
Zákazník: BRODRENE DAHL
Sektor: Hydroenergetika/Vodárenství - VODNÍ ELEKTRÁRNA

Naše společnost vyrobila klapku o jmenovité světlosti DN 3500 mm. Jedná se o největší klapku v historii naší výroby. Uzavírací klapka byla zabudovaná do 140 metrů dlouhého potrubí o průměru 3,8 metrů v nové vodní elektrárně o výkonu 100 MW v norském Rendalenu. Budovala se v bezprostřední blízkosti stávající elektrárny, která je v provozu od roku 1971.

Nová elektrárna byla uvedena do provozu v říjnu 2012. Otevřená klapka zajišťuje průtok 60 m3/sec, což jsou opravdu vysoké hodnoty. V České republice není přehrada s armaturou podobných parametrů. Také vypočtené údaje o hmotnosti armatury jsou rekordní: celková váha klapky s pákou a závažím je 35 tun! S tím souvisí také vysoké nároky na transport tak velkého výrobku. Klapka cestovala k zákazníkovi nejdříve pomocí silniční dopravy a potom lodní dopravou.

Vzhledem k výše uvedeným parametrům uzavírací klapky bylo zapotřebí provést celou řadu výpočtů pomocí programu Simulation Works. Výpočtář Jiří Halfar k tomu dodává: „Museli jsme předložit výpočty přesně podle požadavku zákazníka, který kladl důraz především na nízký ztrátový součinitel. Abychom dosáhli na požadované hodnoty, navrhli jsme průtočný talíř klapky a doložili výpočty.“ K zakázce bylo vypracováno mnoho výpočtů, z nichž jmenujme například výpočet proudění, pevnostní výpočty, hydrodynamické momenty působení na klapku apod.

Vodárenství

Líbila se Vám reference? Sdílejte ji.

ARMATURY Group a.s.

Další reference

...a mnoho dalších