Načítání obsahu...
Pomáháme

Pomáháme

ARMATURY Group a.s.ARMATURY Group a.s.ARMATURY Group a.s.

Máme společenskou odpovědnost

Máme společenskou odpovědnost

Děláme vše pro to, abychom se chovali odpovědně ke svému okolí.

Veškeré naše aktivity jsou řízeny s ohledem na sociální a environmentální dopad na okolní prostředí.

Ekonomický kodex

Komu jsme již pomohli


Sociální automobil pomůže potřebným

Sociální automobil pomůže potřebným

Společnost ARMATURY Group poskytla své finanční prostředky na další dobrou věc. V rámci projektu „Sociální automobil“ realizovaného společností KOMPAKT se takto spolupodílí na zakoupení sociálního automobilu Dacia Lodgy pro příspěvkovou organizaci „Fontána-Hlučín“. Tato příspěvková organizace se zabývá poskytováním ubytování a celoročních sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením, které s ohledem na své potřeby nemohou žít v běžném domácím prostředí, a potřebují neustálou pomoc nebo podporu. K předání došlo 5. května 2022 za účasti představitelů firem, které se na tomto projektu podílely.

ARMATURY Group pomáhá, aneb První pomoc není věda

ARMATURY Group pomáhá, aneb První pomoc není věda

Díky finančním prostředkům, které společnost ARMATURY Group a další firmy poskytly, bylo možné připravit publikaci, jejíž cílem je přiblížit zásady poskytování první pomoci nejen dětem, ale i široké veřejnosti. Brožuru s názvem „První pomoc není věda“ vydal Český červený kříž. Zábavnou formou se v ní čtenář dozví, jak si počínat dříve, než přijede záchranná služba. Vedle rad tu najde i kvízy, hádanky a rébusy. „Díky znalostem první pomoci totiž můžete i zachránit život kamarádovi, rodičům či úplně neznámým lidem,“ apeluje prezident Českého červeného kříže Marek Jukl. Dále ještě dodává, že pomoci může jen ten, kdo ví jak. Znát základy poskytování první pomoci je morální povinností každého z nás. Společnost Český červený kříž (ČČK) je humanitární společností působící na celém území České republiky. Působí zejména v oblasti humanitární, sociální, zdravotní a zdravotně-výchovné. Mezi základní činnosti ČČK patří seznamování dětí, mládeže a dospělých se zásadami poskytování předlékařské pomoci a ochrany zdraví, oceňování bezpříspěvkových dárců krve a krevních složek, propagace bezpříspěvkového dárcovství, atd. Světový den první pomoci se od roku 2000 koná vždy druhou sobotu v září.

Almamy Saa Tolno

Almamy Saa Tolno

Zaměstnancům společnosti ARMATURY Group není lhostejný osud jiných lidí. Proto se rozhodli pomáhat a zapojit se do projektu adopce dětí v Africe. Cílem Projektu adopce afrických dětí na dálku je umožnit chudým guinejským dětem získat základní školní vzdělání a také poskytnout v rámci dostupných prostředků zdravotní péči, aby měly šanci na lepší život. V západoafrickém státě Guinea se za základní školní docházku musí platit drahé poplatky (školné) a kupovat pravidelně školní uniforma, učebnice, sešity atd. Částky na hrazení těchto položek jsou ale pro chudé rodiny, kterých je v Guineji většina, nepřekonatelné. „Letos je to již dvanáct let od doby, kdy jsme podepsali smlouvu o adopci a stali jsme se tak adoptivními rodiči tehdy šestiletého chlapce Almamyho Saa Tolno,“ vzpomíná na začátky Lucie Halfarová a pokračuje: „V listopadu 2007 nám přišel první dopis od Almamyho a od té doby nám pravidelně posílá své namalované obrázky a dopisy, kde barvitě popisuje svůj život v Guineji, tolik odlišný od toho našeho.“ Prostřednictvím dopisů poznávají zaměstnanci ARMATURY Group blíže život v Guineji a prožívají s Almamym jeho radosti i starosti, např. když rodina bojovala s malárií nebo epidemií eboly, když v zemi probíhaly nepokoje. Adopce znamená pro guinejské děti další krůček blíže k lepšímu vzdělání a dává jim tedy naději na lepší budoucnost. A díky příspěvkům na školné se naděje nejen Almamyho, ale i dalších dětí, na lepší budoucnost zvyšuje.

...a mnoho dalších

ARMATURY Group a.s.

Poptávkový formulář

Vyplňte prosím pole jméno

Vyplňte prosím pole telefon

Špatný formát telefonu

Vyplňte prosím pole e-mail

Špatný formát e-mailu

Vyplňte prosím pole text

Děkujeme, Vaše zpráva byla odeslána