Načítání obsahu...
Aktuality
Aktuality

Optimalizace šoupátek S33.4 a zakázka vyrobená v rekordním čase

Počátkem letošního roku začali v ARMATURY Group diskutovat myšlenku, jak při zachování všech měřitelných parametrů (pevnost, těsnost, deformace a podobně) zjednodušit a urychlit výrobu svařovaných šoupátek S33.4. Jako ideální možnost k realizaci těchto myšlenek se jevila zakázka pro koncového zákazníka Tata Steel. Jedním z důležitých bodů této zakázky byl také i krátký termín dodání.

O 10 % lehčí šoupátka

Na pomoc s tímto úkolem využili v ARMATURY Group řadu inovativních nástrojů, jako je topologická optimalizace, mající za úkol vygenerovat design na základě okrajových podmínek. Výsledkem mohou být velmi zajímavé struktury, jak lze vidět na přiložených obrázcích. 

Jako inspirace pro další práci se topologická optimalizace jeví jako velmi dobrý pomocník. Dalším krokem v snažení je parametrická optimalizace, v které již porovnáváme vyrobitelnou součást, kde úpravou jednotlivých parametrů, jako je šířka a tloušťka plechů optimalizují výsledný návrh. Výsledkem tohoto snažení je šoupátko, které má při zachování stejné tuhosti o 126 kg nižší hmotnost, což odpovídá cca 10% hmotnosti šoupátka. 

Všechny šoupátka prošly tlakovými a funkčními zkouškami a byly dodány koncovému zákazníkovi. Nevýhodou při několikanásobné topologické a parametrické optimalizace je časová náročnost celého procesu, na druhou stranu v ARMATURY Group krom snížení hmotnosti také u tohoto kusu dokázali odstranit některé žebra a jejich svary. 

Šoupátka v rekordním čase 

K realizaci tohoto nápadu byla použita zakázka pro dlouholetého zákazníka, ocelárnu Tata Steel. Pro tu vyrobila společnost ARMATURY Group 4 kusy svařovaných šoupátek S33.41 typu 134 AG DN 600 ve velmi krátkém termínu, jež byl stanoven na 14 týdnů od zadání zakázky.

V červenci úspěšně proběhla přejímka tlakových a funkčních zkoušek za přítomnosti samotného zákazníka. V prvním srpnovém týdnu pak byla šoupátka odeslána do přístavního města IJmuiden v Holandsku, kde v tamní ocelárně nahradí staré kusy a stanou se součástí rozsáhlých investic do nových technologií, které zajistí nezbytné snížení emisí CO2. Pracovním médiem bude koksárenský plyn.

Díky tomuto úspěchu společnost ARMATURY Group již brzy čeká přejímka dalších armatur S33. 41 větších rozměrů DN 1000 a DN 1800.

Pro více informací: 

Lukáš Kušnír, ředitel výzkumu a vývoje

Ján Puffler, projektový manažer | Hutnictví


Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  
Stavíme na kvalitě: Úspěšný audit API za námi!

Stavíme na kvalitě: Úspěšný audit API za námi!

Ve dnech 19.–22. 2. 2024 prošla naše společnost auditem API. Jednalo se o náročný, detailně zaměřený audit napříč celou společností, který měl specifické požadavky jak na produkty Vexve Armatury dle normy API 6D, tak na celý systém dle API Spec. Q1.
Stavíme na kvalitě: Úspěšný audit API za námi!
ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve

ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve

Vexve Armatury Group je předním evropským poskytovatelem náročných řešení armatur pro energetiku a vybraná energeticky náročná odvětví. Od 1. února 2024 bude skupina Vexve Armatury Group a tři společnosti, které pod ni spadají – Vexve Oy, ARMATURY Group a.s. a ZMK Technologies GmbH – vystupovat pod společnou značnou ”Vexve”.
ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve
Historicky první GAS Conference 2023

Historicky první GAS Conference 2023

Ve dnech 5. a 6. 12. tohoto roku jsme uspořádali historicky první plynárenskou konferenci ve společnosti ARMATURY Group. Akce se konala v příjemném prostředí v polském Krakově a rozdělila se do dvou částí. První den, po představení účastníků a firem, jsme prezentovali naše výrobky, reference a certifikáty, včetně unifikace, kterou již někteří zákazníci využívají, což nám umožňuje zkrátit termíny dodání o několik týdnů. Velký zájem mezi přítomnými vyvolal odpolední blok přednášek zaměřený na vodík, jeho přepravu plynárenskou soustavou a skladování. Sdíleli jsme zde naše zkušenosti ze zkoušek, následných analýz a závěrů, a rovněž jsme popisovali plány v této oblasti na nejbližší období. Na závěr jsme poskytli prostor krátkým prezentacím našich významných zákazníků, aby představili své aktivity a podělili se o zkušenosti ze vzájemné spolupráce. Celý blok přednášek provázely četné odborné otázky účastníků.
Historicky první GAS Conference 2023