Načítání obsahu...
Aktuality
Aktuality

Optimalizace šoupátek S33.4 a zakázka vyrobená v rekordním čase

Počátkem letošního roku začali v ARMATURY Group diskutovat myšlenku, jak při zachování všech měřitelných parametrů (pevnost, těsnost, deformace a podobně) zjednodušit a urychlit výrobu svařovaných šoupátek S33.4. Jako ideální možnost k realizaci těchto myšlenek se jevila zakázka pro koncového zákazníka Tata Steel. Jedním z důležitých bodů této zakázky byl také i krátký termín dodání.

O 10 % lehčí šoupátka

Na pomoc s tímto úkolem využili v ARMATURY Group řadu inovativních nástrojů, jako je topologická optimalizace, mající za úkol vygenerovat design na základě okrajových podmínek. Výsledkem mohou být velmi zajímavé struktury, jak lze vidět na přiložených obrázcích. 

Jako inspirace pro další práci se topologická optimalizace jeví jako velmi dobrý pomocník. Dalším krokem v snažení je parametrická optimalizace, v které již porovnáváme vyrobitelnou součást, kde úpravou jednotlivých parametrů, jako je šířka a tloušťka plechů optimalizují výsledný návrh. Výsledkem tohoto snažení je šoupátko, které má při zachování stejné tuhosti o 126 kg nižší hmotnost, což odpovídá cca 10% hmotnosti šoupátka. 

Všechny šoupátka prošly tlakovými a funkčními zkouškami a byly dodány koncovému zákazníkovi. Nevýhodou při několikanásobné topologické a parametrické optimalizace je časová náročnost celého procesu, na druhou stranu v ARMATURY Group krom snížení hmotnosti také u tohoto kusu dokázali odstranit některé žebra a jejich svary. 

Šoupátka v rekordním čase 

K realizaci tohoto nápadu byla použita zakázka pro dlouholetého zákazníka, ocelárnu Tata Steel. Pro tu vyrobila společnost ARMATURY Group 4 kusy svařovaných šoupátek S33.41 typu 134 AG DN 600 ve velmi krátkém termínu, jež byl stanoven na 14 týdnů od zadání zakázky.

V červenci úspěšně proběhla přejímka tlakových a funkčních zkoušek za přítomnosti samotného zákazníka. V prvním srpnovém týdnu pak byla šoupátka odeslána do přístavního města IJmuiden v Holandsku, kde v tamní ocelárně nahradí staré kusy a stanou se součástí rozsáhlých investic do nových technologií, které zajistí nezbytné snížení emisí CO2. Pracovním médiem bude koksárenský plyn.

Díky tomuto úspěchu společnost ARMATURY Group již brzy čeká přejímka dalších armatur S33. 41 větších rozměrů DN 1000 a DN 1800.

Pro více informací: 

Lukáš Kušnír, ředitel výzkumu a vývoje

Ján Puffler, projektový manažer | Hutnictví


Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  
Pozvánka na METEC

Pozvánka na METEC

METEC 2023! Nejvýznamnější světový veletrh hutnictví, odlévání oceli a výroby oceli se bude konat v Düsseldorfu od 12. do 16. června 2023. Společnost ARMATURY Group a.s. bude jeho součástí! Najdete nás v hale 1 na stánku A10.
Pozvánka na METEC
Moderní a spolehlivé uzavírací klapy DN 1800 dodány pro Jadernou elektrárnu Dukovany

Moderní a spolehlivé uzavírací klapy DN 1800 dodány pro Jadernou elektrárnu Dukovany

Podzim loňského roku přinesl pro naši společnost významný úspěch, když jsme získali prestižní zakázku na dodávku devíti kusů speciálních uzavíracích klapek L32.61 PN 6 o průměru DN 1800 pro provoz v Jaderné elektrárně Dukovany. Tento významný projekt představuje nejen doklad naší odbornosti a kvality, ale také posílení naší role na poli energetiky.
Moderní a spolehlivé uzavírací klapy DN 1800 dodány pro Jadernou elektrárnu Dukovany
Vexve a ARMATURY Group spojují síly v Polsku

Vexve a ARMATURY Group spojují síly v Polsku

Vedoucí hráči v oblasti teplárenství a energetiky, společnosti ARMATURY Group a Vexve, oznámily významný krok směrem k posílení svého postavení na polském trhu. Obě společnosti se rozhodly spojit své síly a vytvořit úzkou spolupráci, která přinese synergické výhody pro jejich zákazníky. Tato spolupráce je součástí skupiny Vexve Armatury Group.
Vexve a ARMATURY Group spojují síly v Polsku
Vodíková mise v Nizozemsku ukázala cestu

Vodíková mise v Nizozemsku ukázala cestu

Podnikatelské mise českých dodavatelů vodíkových technologií do Nizozemska se uskutečnila ve dnech 9. až 11. května 2023. Cílem byla prezentace českých společností v oblasti vodíku na veletrhu World Hydrogen Summit & Exhibition 2023. Summit se uskutečnil v Rotterdamu, kde se letos prezentovalo na 350 vystavovatelů ze 108 zemí světa. Společnost ARMATURY Group byla přitom!
Vodíková mise v Nizozemsku ukázala cestu