Načítání obsahu...
Aktuality
Aktuality

Nové výzvy, aneb jak se svařuje v ARMATURY Group

Velký podíl na výrobě armatur představují svařovací procesy, které musí splňovat nejvyšší požadavky na kvalitu provedení. Svařovací procesy musí být provedeny na základě předem kvalifikovaných postupů svařování, které byly podrobeny řadě nedestruktivních a destruktivních zkoušek s vyhovujícím výsledkem předepsaných norem. Tyto kvalifikované postupy jsou vázány na řadu proměnných, např. výrobní standard, jakost základních materiálů, metodu svařování, tloušťky a průměry základních materiálů, polohu svařování, tepelné zpracování svarového spoje a podobně. Společnost ARMATURY Group disponuje více než 220 kvalifikovanými postupy svařování.

Kvalifikace nových postupů svařování

Na základě nových projektů, v současné době i v rámci skupiny Vexve Armatury Group, tj. pro společnosti Vexve a ZMK Technologies, kvalifikuje ARMATURY Group další nové postupy svařování. Na požadavky nových materiálů a konstrukčních řešení musí reagovat okamžitě a neustále se rozvíjet. Jen za první měsíc roku 2022 museli v ARMATURY Group kvalifikovat šest nových postupů svařování a další jsou před nimi.

Samotné kvalifikace postupu svařování jsou jen částí úspěchu dobře zvládnuté zakázky. Další částí je kvalifikovaný svářečský personál s dobrou znalostí materiálů. V ARMATURY Group pravidelně školí kmenové zaměstnance. Každý svářeč disponuje několika svářečskými oprávněními podle metody svařování a druhu materiálu. V ARMATURY Group nově zvládli kvalifikovat svářeče na nikly a niklové slitiny. Úspěšně zvládají zvyšovat kapacity mechanizovaných pracovišť zaškolováním nových operátorů svařování a nebojí se nových výzev.

V rámci případného zvyšování kapacit firma spolupracuje s externími dodavateli kvalifikovaných svářečů. Pro ověření kvality musí tito svářeči před nástupem do výroby prokázat zručnost na zkušebním vzorku.

Nové výzvy v podobě nových materiálu, typů svarových spojů, speciálních požadavků zákazníků jsou hnacím motorem pro technologii svařování. Vždy je snaha připravit kvalifikované podklady v předvýrobní etapě. Správně zpracované podklady jsou základem úspěchu proveditelnosti výroby.

Díky všem těmto novým kvalifikacím svářečského personálu a kvalifikacím svařovacích procesů může firma rozšiřovat své možnosti v oblasti svařování. Neustálým rozšiřování možností se společnost snaží vyhovět všem požadavkům svých zákazníků.

Pro více informací: David Scheffczik, technolog svařování

Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  
Pozvánka na METEC

Pozvánka na METEC

METEC 2023! Nejvýznamnější světový veletrh hutnictví, odlévání oceli a výroby oceli se bude konat v Düsseldorfu od 12. do 16. června 2023. Společnost ARMATURY Group a.s. bude jeho součástí! Najdete nás v hale 1 na stánku A10.
Pozvánka na METEC
Moderní a spolehlivé uzavírací klapy DN 1800 dodány pro Jadernou elektrárnu Dukovany

Moderní a spolehlivé uzavírací klapy DN 1800 dodány pro Jadernou elektrárnu Dukovany

Podzim loňského roku přinesl pro naši společnost významný úspěch, když jsme získali prestižní zakázku na dodávku devíti kusů speciálních uzavíracích klapek L32.61 PN 6 o průměru DN 1800 pro provoz v Jaderné elektrárně Dukovany. Tento významný projekt představuje nejen doklad naší odbornosti a kvality, ale také posílení naší role na poli energetiky.
Moderní a spolehlivé uzavírací klapy DN 1800 dodány pro Jadernou elektrárnu Dukovany
Vexve a ARMATURY Group spojují síly v Polsku

Vexve a ARMATURY Group spojují síly v Polsku

Vedoucí hráči v oblasti teplárenství a energetiky, společnosti ARMATURY Group a Vexve, oznámily významný krok směrem k posílení svého postavení na polském trhu. Obě společnosti se rozhodly spojit své síly a vytvořit úzkou spolupráci, která přinese synergické výhody pro jejich zákazníky. Tato spolupráce je součástí skupiny Vexve Armatury Group.
Vexve a ARMATURY Group spojují síly v Polsku
Vodíková mise v Nizozemsku ukázala cestu

Vodíková mise v Nizozemsku ukázala cestu

Podnikatelské mise českých dodavatelů vodíkových technologií do Nizozemska se uskutečnila ve dnech 9. až 11. května 2023. Cílem byla prezentace českých společností v oblasti vodíku na veletrhu World Hydrogen Summit & Exhibition 2023. Summit se uskutečnil v Rotterdamu, kde se letos prezentovalo na 350 vystavovatelů ze 108 zemí světa. Společnost ARMATURY Group byla přitom!
Vodíková mise v Nizozemsku ukázala cestu