Načítání obsahu...
Aktuality
Aktuality

Nové svařovací robotické pracoviště

Mezi další významnou investicí do strojního vybavení společnosti ARMATURY Group se řadí nově instalované robotické svařovací pracoviště. Dodavatelem pracoviště se stala firma Valk Welding, která má dlouholeté zkušenosti v oblasti svařovacích robotů a mnoho úspěšných realizací. Instalace zařízení byla dokončena koncem měsíce června a v současné době jsou programovány a svařovány první svařence s vynikajícím výsledkem.

K obsluze a programování tohoto moderního zařízení byli vybrání operátoři, kteří absolvovali odborné zaškolení rozdělené do několika specializovaných bloků. Programování zařízení může probíhat přímo na svařovaném dílci nebo off-line pomoci softwaru.

Uspořádání pracoviště

Základem pracoviště jsou tři svařovací stanice a jedno zavěšené robotické rameno. Svařovací robotické rameno Panasonic speciálně vyvinuté pro obloukové svařování v ochranné atmosféře plynu se pohybuje po lineárním vedení mezi stanicemi. 

  • první stanice je vybavená dvouosým polohovacím zařízením s nosností 2 000 kg a prostorem v U-rámu polohovadla max. 2 600 mm
  • druhá stanice je vybavená jednoosým stolem s nosností 3 000 kg
  • třetí stanice je volná plocha, určená pro rozměrnější výrobky

Co svařovací robotické zařízení dokáže

Svařovací robot je vybaven soustavou snímacích prvků a funkcí tak, aby dokázal svařovat co nejvíce typů dnes prováděných svarových spojů v ARMATURY Group. Mezi hlavní typy patří vícevrstvé koutové a tupé svarové spoje.

Svařovací robot je vybaven automatickou výměnou drátu, což umožňuje výměnu dvou různých jakostí svařovacího drátu bez nutnosti zásahu operátora do svařovacího procesu. Tato aplikace se uplatní například u uzavíracích klapek, kde se ve většině případů používají dva různé svařovací dráty. 

Pro korekci nepřesnosti polohy jednotlivých dílů je zařízení vybaveno dotykovým senzorem. Dotykový senzor umožňuje snímání polohy svařence pomocí svařovacího hořáku. Po sejmutí polohy je provedena korekce programu dle aktuální polohy.

Hlavní očekávání od moderního svařovacího zařízení jsou:

  • zvýšení stability svařovacího procesu
  • výrazné zkrácení pracovních časů
  • zvýšení kvality svarových spojů
  • zvýšení svařovacích kapacit
  • snížení počtu neshod

Typy výrobků pro svařovacího robota

Koncepce pracoviště svařovacího robota je univerzální a neomezuje se na konkrétní typ výrobku z našeho sortimentu. Jediným omezením je nosnost a velikost polohovadel. Pro snížení nevýrobních časů programováním se zaměřujeme na opakovatelnost typů svarů.

V současné době jsou tvořeny programy pro svařence s největší opakovatelností. Mezi takové patří například tělesa klapek pro sesterskou společnost VEXVE.

Jedná se o novou etapu svařování, a ve společnosti ARMATURY Group věří, že společným úsilím navýší efektivitu práce, výrobní kapacity a kvalitu svařovaných armatur.

Pro více informací: David Scheffczik, vedoucí TPV svařování


Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  
Pozvánka na METEC

Pozvánka na METEC

METEC 2023! Nejvýznamnější světový veletrh hutnictví, odlévání oceli a výroby oceli se bude konat v Düsseldorfu od 12. do 16. června 2023. Společnost ARMATURY Group a.s. bude jeho součástí! Najdete nás v hale 1 na stánku A10.
Pozvánka na METEC
Moderní a spolehlivé uzavírací klapy DN 1800 dodány pro Jadernou elektrárnu Dukovany

Moderní a spolehlivé uzavírací klapy DN 1800 dodány pro Jadernou elektrárnu Dukovany

Podzim loňského roku přinesl pro naši společnost významný úspěch, když jsme získali prestižní zakázku na dodávku devíti kusů speciálních uzavíracích klapek L32.61 PN 6 o průměru DN 1800 pro provoz v Jaderné elektrárně Dukovany. Tento významný projekt představuje nejen doklad naší odbornosti a kvality, ale také posílení naší role na poli energetiky.
Moderní a spolehlivé uzavírací klapy DN 1800 dodány pro Jadernou elektrárnu Dukovany
Vexve a ARMATURY Group spojují síly v Polsku

Vexve a ARMATURY Group spojují síly v Polsku

Vedoucí hráči v oblasti teplárenství a energetiky, společnosti ARMATURY Group a Vexve, oznámily významný krok směrem k posílení svého postavení na polském trhu. Obě společnosti se rozhodly spojit své síly a vytvořit úzkou spolupráci, která přinese synergické výhody pro jejich zákazníky. Tato spolupráce je součástí skupiny Vexve Armatury Group.
Vexve a ARMATURY Group spojují síly v Polsku
Vodíková mise v Nizozemsku ukázala cestu

Vodíková mise v Nizozemsku ukázala cestu

Podnikatelské mise českých dodavatelů vodíkových technologií do Nizozemska se uskutečnila ve dnech 9. až 11. května 2023. Cílem byla prezentace českých společností v oblasti vodíku na veletrhu World Hydrogen Summit & Exhibition 2023. Summit se uskutečnil v Rotterdamu, kde se letos prezentovalo na 350 vystavovatelů ze 108 zemí světa. Společnost ARMATURY Group byla přitom!
Vodíková mise v Nizozemsku ukázala cestu