Načítání obsahu...
Aktuality
Aktuality

Nové šoupátko na plyn

Významným trhem v oblasti plynárenství je polský trh, na který společnost ARMATURY Group úspěšně dodává již řadu let, zejména kulové kohouty typ K92. Kromě kulových kohoutů přicházejí také požadavky na speciální typ šoupátek určených zejména na médium zemní plyn.

Základním požadavkem na tento typ šoupátka je celosvařované provedení stejně jako u kulových kohoutů. V minulosti jsme nabízeli celosvařovaná šoupátka vycházející z kovaného typu, který je díky své koncepci velmi náročný na kapacity obrábění. Velkou část základního materiálu je totiž nutné odstranit, což nepřispívá ekologii. Finální výrobek je sice kvalitní, ale také těžký a poměrně drahý. 

Vzhledem k neustále se zvyšující konkurenci na trhu, a z toho vyplývajícímu tlaku na cenu, jsme se v ARMATURY Group rozhodli vyvinout nový typ celosvařovaného šoupátka na plyn. Využili jsme našich dlouhodobých zkušeností s konstrukcí a výrobou svařovaných šoupátek S33.4. Výsledkem je kompletní řada celosvařovaných šoupátek S43.3 z tvářených polotovarů. Výhodou nové konstrukce je její modularita, nižší hmotnost, redukce obrábění, lehčí a ekologičtější design při zachování stejných užitných vlastností. To jsou hlavní benefity jak z hlediska požadavků koncového zákazníka, tak z hlediska ekonomiky výroby. 

První kusy těchto šoupátek mířily právě do Polska do jedné z největších plynárenských společností Evropy, společnosti Gaz System. Pro projekt Gustorzyn-Wronów-Dolna Odra jsme dodali celkem 60 kusů šoupátek S43.5, která jsou svařovaná z plechových polotovarů. Rozsah zakázky byl ve velikostech DN 150 až DN 500. Jsme hrdí na to, že náš nový typ šoupátka splňuje všechny technické požadavky zákazníka a velké nároky na kvalitu.  

Vidíme, že jsme se i v tomto segmentu produktů dokázali vyrovnat s konkurencí z celého světa a zároveň jsme rozšířili portfolio našich svařovaných armatur o další skvělý produkt.

 Více informací: 

Lukáš Kušnír, R&D | Product Management Director


Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  
ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve

ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve

Vexve Armatury Group je předním evropským poskytovatelem náročných řešení armatur pro energetiku a vybraná energeticky náročná odvětví. Od 1. února 2024 bude skupina Vexve Armatury Group a tři společnosti, které pod ni spadají – Vexve Oy, ARMATURY Group a.s. a ZMK Technologies GmbH – vystupovat pod společnou značnou ”Vexve”.
ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve
Historicky první GAS Conference 2023

Historicky první GAS Conference 2023

Ve dnech 5. a 6. 12. tohoto roku jsme uspořádali historicky první plynárenskou konferenci ve společnosti ARMATURY Group. Akce se konala v příjemném prostředí v polském Krakově a rozdělila se do dvou částí. První den, po představení účastníků a firem, jsme prezentovali naše výrobky, reference a certifikáty, včetně unifikace, kterou již někteří zákazníci využívají, což nám umožňuje zkrátit termíny dodání o několik týdnů. Velký zájem mezi přítomnými vyvolal odpolední blok přednášek zaměřený na vodík, jeho přepravu plynárenskou soustavou a skladování. Sdíleli jsme zde naše zkušenosti ze zkoušek, následných analýz a závěrů, a rovněž jsme popisovali plány v této oblasti na nejbližší období. Na závěr jsme poskytli prostor krátkým prezentacím našich významných zákazníků, aby představili své aktivity a podělili se o zkušenosti ze vzájemné spolupráce. Celý blok přednášek provázely četné odborné otázky účastníků.
Historicky první GAS Conference 2023
Pozdrav z veletrhu ADIPEC 2023

Pozdrav z veletrhu ADIPEC 2023

Také v letošním roce jsme se vydali na největší výstavu v oblasti energetiky, na ADIPEC probíhající od 2. do 5. října v Abú Dhabí. Jde o jednu z nejvýznamnějších výstav v oboru těžby ropy a plynu na světě a společnost ARMATURY Group u toho nemohla chybět.
Pozdrav z veletrhu ADIPEC 2023