Načítání obsahu...
Aktuality
Aktuality

Klapky na mořskou vodu obletěly svět

Další zakázka z dílny ARMATURY Group obletěla svět. Tentokrát se jednalo o armatury pro jadernou elektrárnu Kudankulam, která sídlí ve stejnojmenném městě v Indii. Tato jaderná elektrárna má být největší v Indii. Její výstavba započala v roce 2002, ale kvůli obtížnosti dostat materiál na stavbu byl první reaktor uveden do provozu v roce 2013, druhý reaktor o rok později.

V loňském roce byl podepsán kontrakt na dodávku celkem 58 kusů armatur. Jednalo se o klapky typu AL32 právě pro tuto jadernou elektrárnu Kudankulam. Velká část, celkem 42 kusů uzavíracích klapek ve světlostech DN 400 až DN 800 s elektropohony AUMA, se podařila vyexpedovat na konci roku 2021. Klapky slouží na přívodním potrubí z moře do chladících věží elektrárny Kudankulam pro 3. a 4. blok.

Specifické požadavky

Klapky jsou unikátní svým konstrukčním řešením, se kterým má elektrárna zkušenosti už z 1. a 2. bloku. Z důvodu velmi agresivní mořské vody Indického oceánu je většina nerezových materiálů pro toto médium nepoužitelná. Proto bylo našimi konstruktéry ve spolupráci s VŠB-TUO Ostrava navrženo technické řešení, které splňuje požadavky na ochranu základního materiálu. Na talíři klapek jsou umístěny tzv. protektorové (ochranné) desky z uhlíkového materiálu, které  slouží jako ochrana proti korozi, jsou snadno vyměnitelné a při pravidelné údržbě zajistí dlouhodobou životnost armatur, která je pro JE Kudankulam požadována na 30 let.

V tomto roce společnost ARMATURY Group vyrobí a dodá dalších 16 kusů klapek, bezpečnostní třídy 2.

Pro více informací: Lenka Lebedová, manažer prodeje Východní Evropa | PLYN

Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  
ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve

ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve

Vexve Armatury Group je předním evropským poskytovatelem náročných řešení armatur pro energetiku a vybraná energeticky náročná odvětví. Od 1. února 2024 bude skupina Vexve Armatury Group a tři společnosti, které pod ni spadají – Vexve Oy, ARMATURY Group a.s. a ZMK Technologies GmbH – vystupovat pod společnou značnou ”Vexve”.
ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve
Historicky první GAS Conference 2023

Historicky první GAS Conference 2023

Ve dnech 5. a 6. 12. tohoto roku jsme uspořádali historicky první plynárenskou konferenci ve společnosti ARMATURY Group. Akce se konala v příjemném prostředí v polském Krakově a rozdělila se do dvou částí. První den, po představení účastníků a firem, jsme prezentovali naše výrobky, reference a certifikáty, včetně unifikace, kterou již někteří zákazníci využívají, což nám umožňuje zkrátit termíny dodání o několik týdnů. Velký zájem mezi přítomnými vyvolal odpolední blok přednášek zaměřený na vodík, jeho přepravu plynárenskou soustavou a skladování. Sdíleli jsme zde naše zkušenosti ze zkoušek, následných analýz a závěrů, a rovněž jsme popisovali plány v této oblasti na nejbližší období. Na závěr jsme poskytli prostor krátkým prezentacím našich významných zákazníků, aby představili své aktivity a podělili se o zkušenosti ze vzájemné spolupráce. Celý blok přednášek provázely četné odborné otázky účastníků.
Historicky první GAS Conference 2023
Pozdrav z veletrhu ADIPEC 2023

Pozdrav z veletrhu ADIPEC 2023

Také v letošním roce jsme se vydali na největší výstavu v oblasti energetiky, na ADIPEC probíhající od 2. do 5. října v Abú Dhabí. Jde o jednu z nejvýznamnějších výstav v oboru těžby ropy a plynu na světě a společnost ARMATURY Group u toho nemohla chybět.
Pozdrav z veletrhu ADIPEC 2023