Načítání obsahu...
Aktuality
Aktuality

Hutní armatury v roce 2022 a v budoucnu

Rok 2022 je pro segment hutních armatur ve společnosti ARMATURY Group a.s. opravdu přelomovým rokem. Jak jste již byli informováni, na začátku roku vznikla samostatná obchodní skupina, která se pod vedením Samiho Leinonena zabývá prodejem a službami pro hutní podniky na celém světě.

Na podporu jejich aktivit byl vytvořen nový katalog hutních armatur, který je již koncipován zcela jinak než všechna předešlá vydání. Jedná se o ucelený přehled vyráběných speciálních armatur pro hutní závody, bez rozměrových tabulek a detailních popisů. Katalogové listy budou zasílány zákazníkům v případě jejich zájmu o konkrétní typ armatury. Nový katalog zahrnuje i nové typy armatur, a hlavně zohledňuje investici do nového obráběcího centra, které nám právě v oblasti hutních armatur umožňuje vyrábět ještě větší světlosti armatur.Novinky v oblasti hutních armatur

  • horkovzdušná šoupátka – C63.6 typ136 – rozšíření do DN 2000
  • dvoupákové klapky – C61.4 typ141 – rozšíření do DN 3000
  • trojpáková klapka – C61.4 typ141A – nový typ uzavírací klapky
  • brýlové šoupátko s elektroovládáním – C62.2 typ129A – rozšíření do DN 3000 (nahrazuje typ129B, který se už nevyrábí)
  • brýlové šoupátko s hydraulickým ovládáním – C62.3 typ139 – rozšíření do DN 3000   
  • klapka uzavírací trojexcentrická – C61.3 typ140A – rozšíření do DN 2000
  • klapka regulační – C65.1 typ124 – rozšíření do DN 4000

Vývoj v dalším období

V následujícím období se chce společnost ARMATURY Group zaměřit na rozšíření spolupráce s koncovými zákazníky a s projektovými organizacemi, a to především v oblasti západní Evropy.  Firma se zaměřuje zejména na zákaznické úpravy jednotlivých typů armatur. Její specialisté a odborníci vždy hledají nejlepší možné technické řešení, vhodné pro konkrétní provozní podmínky a potřeby klienta. Velmi důležitá je také zpětná vazba od zákazníků, protože pomáhá k neustálému zdokonalování. ARMATURY Group disponuje zkušeným týmem techniků, kteří jsou schopni zákazníkovi poskytnout konzultace a poradentství, které patří mezi velmi potřebné služby, zejména při řešení specifických a náročných provozních požadavků. 

V budoucnu chce společnost rozšířit portfolio armatur o nové typy, které budou potřebné při nových směrech výroby železa. Snížení uhlíkové stopy při výrobě surového železa je určitě důležité téma pro budoucnost a ARMATURY Group sleduje nové trendy a nechce zůstat pozadu při vývoji nových typů armatur. 

Pro více informací: Petr Heider, technický ředitel


Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  
ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve

ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve

Vexve Armatury Group je předním evropským poskytovatelem náročných řešení armatur pro energetiku a vybraná energeticky náročná odvětví. Od 1. února 2024 bude skupina Vexve Armatury Group a tři společnosti, které pod ni spadají – Vexve Oy, ARMATURY Group a.s. a ZMK Technologies GmbH – vystupovat pod společnou značnou ”Vexve”.
ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve
Historicky první GAS Conference 2023

Historicky první GAS Conference 2023

Ve dnech 5. a 6. 12. tohoto roku jsme uspořádali historicky první plynárenskou konferenci ve společnosti ARMATURY Group. Akce se konala v příjemném prostředí v polském Krakově a rozdělila se do dvou částí. První den, po představení účastníků a firem, jsme prezentovali naše výrobky, reference a certifikáty, včetně unifikace, kterou již někteří zákazníci využívají, což nám umožňuje zkrátit termíny dodání o několik týdnů. Velký zájem mezi přítomnými vyvolal odpolední blok přednášek zaměřený na vodík, jeho přepravu plynárenskou soustavou a skladování. Sdíleli jsme zde naše zkušenosti ze zkoušek, následných analýz a závěrů, a rovněž jsme popisovali plány v této oblasti na nejbližší období. Na závěr jsme poskytli prostor krátkým prezentacím našich významných zákazníků, aby představili své aktivity a podělili se o zkušenosti ze vzájemné spolupráce. Celý blok přednášek provázely četné odborné otázky účastníků.
Historicky první GAS Conference 2023
Pozdrav z veletrhu ADIPEC 2023

Pozdrav z veletrhu ADIPEC 2023

Také v letošním roce jsme se vydali na největší výstavu v oblasti energetiky, na ADIPEC probíhající od 2. do 5. října v Abú Dhabí. Jde o jednu z nejvýznamnějších výstav v oboru těžby ropy a plynu na světě a společnost ARMATURY Group u toho nemohla chybět.
Pozdrav z veletrhu ADIPEC 2023