Načítání obsahu...
Aktuality
Aktuality

ARMATURY Group nasadí roboty pro automatizaci svařování

Společnost ARMATURY Group a.s. je předním evropským lídrem ve výrobě průmyslových armatur. K udržení se na této přední pozici je potřeba ještě více zefektivnit výrobu a výrobní procesy, a to také v rámci investic do nových strojů, automatizace a robotizace. ARMATURY Group chystá investice do nových a produktivních technologií v oblasti svařování. Jednou z plánovaných investic je nákup nového svařovacího robotického pracoviště.

V prvním kroku bylo potřeba provést rozbor výrobního sortimentu s cílem nalézt opakovatelnost typových svarových spojů. Na tyto opakující se svarové spoje se může aplikovat stejný nebo velice podobný svařovací cyklus. Jedná se o vhodné předpoklady pro aplikaci robotizace ve svařování.

Na trhu je řada výrobců ručního, částečně mechanizovaného, robotického a plně automatizovaného svařovacího zařízení. Dle výrobního sortimentu bylo třeba zvolit správnou variantu. Zhruba od roku 2018 začaly probíhat první návštěvy u výrobců svařovacích zařízení i u koncových zákazníků, kteří si tato zařízení zakoupili a mohli poskytnout zpětnou vazbu z reálného provozu těchto zařízení. 

Ve finální fázi projektu bylo navrženo robotické pracoviště se systémem tří stanic a jedním svařovacím robotem. První stanice bude vybavena dvouosým polohovacím zařízením s nosností 2 000 kg a prostorem v U-rámu polohovadla max. 2600 mm. Druhá stanice bude vybavena jednoosým stolem s nosností 3 000 kg. Třetí stanice bude volná bez polohovadla, určená pro větší výrobky bez potřeby polohování. Robotické rameno bude umístěno v závěsné poloze na dráze s pojezdem.

Modernizace a nákup nového pracoviště svařování je hlavním předpokladem pro hospodárnou a konkurenceschopnou výrobu. Od robotického pracoviště společnost ARMATURY Group očekává zvýšení produktivity, stabilní kvalitu svarových spojů a snížení nákladů na výrobu. Robotické pracoviště by mělo pokrýt i stále častější nedostatek kvalifikovaných ručních svářecích pracovníků. Mechanizace svařování má nesporný vliv jak na vnitřní jakost, tak i na finální vzhled krycích vrstev svarů. Tyto skutečnosti, spolu s výraznou úsporou času oproti ručnímu svařování v polohách, pak výrazným způsobem snižují náklady na svářečské operace. ARMATURY Group tak má všechny předpoklady pro zvýšení dlouhodobé kvality svarových spojů a zvýšení efektivnosti svařování.

Pro více informaci: David Scheffczik, technolog svařování


Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  
Pozvánka na METEC

Pozvánka na METEC

METEC 2023! Nejvýznamnější světový veletrh hutnictví, odlévání oceli a výroby oceli se bude konat v Düsseldorfu od 12. do 16. června 2023. Společnost ARMATURY Group a.s. bude jeho součástí! Najdete nás v hale 1 na stánku A10.
Pozvánka na METEC
Moderní a spolehlivé uzavírací klapy DN 1800 dodány pro Jadernou elektrárnu Dukovany

Moderní a spolehlivé uzavírací klapy DN 1800 dodány pro Jadernou elektrárnu Dukovany

Podzim loňského roku přinesl pro naši společnost významný úspěch, když jsme získali prestižní zakázku na dodávku devíti kusů speciálních uzavíracích klapek L32.61 PN 6 o průměru DN 1800 pro provoz v Jaderné elektrárně Dukovany. Tento významný projekt představuje nejen doklad naší odbornosti a kvality, ale také posílení naší role na poli energetiky.
Moderní a spolehlivé uzavírací klapy DN 1800 dodány pro Jadernou elektrárnu Dukovany
Vexve a ARMATURY Group spojují síly v Polsku

Vexve a ARMATURY Group spojují síly v Polsku

Vedoucí hráči v oblasti teplárenství a energetiky, společnosti ARMATURY Group a Vexve, oznámily významný krok směrem k posílení svého postavení na polském trhu. Obě společnosti se rozhodly spojit své síly a vytvořit úzkou spolupráci, která přinese synergické výhody pro jejich zákazníky. Tato spolupráce je součástí skupiny Vexve Armatury Group.
Vexve a ARMATURY Group spojují síly v Polsku
Vodíková mise v Nizozemsku ukázala cestu

Vodíková mise v Nizozemsku ukázala cestu

Podnikatelské mise českých dodavatelů vodíkových technologií do Nizozemska se uskutečnila ve dnech 9. až 11. května 2023. Cílem byla prezentace českých společností v oblasti vodíku na veletrhu World Hydrogen Summit & Exhibition 2023. Summit se uskutečnil v Rotterdamu, kde se letos prezentovalo na 350 vystavovatelů ze 108 zemí světa. Společnost ARMATURY Group byla přitom!
Vodíková mise v Nizozemsku ukázala cestu