Načítání obsahu...
Aktuality
Aktuality

ARMATURY Group nasadí roboty pro automatizaci svařování

Společnost ARMATURY Group a.s. je předním evropským lídrem ve výrobě průmyslových armatur. K udržení se na této přední pozici je potřeba ještě více zefektivnit výrobu a výrobní procesy, a to také v rámci investic do nových strojů, automatizace a robotizace. ARMATURY Group chystá investice do nových a produktivních technologií v oblasti svařování. Jednou z plánovaných investic je nákup nového svařovacího robotického pracoviště.

V prvním kroku bylo potřeba provést rozbor výrobního sortimentu s cílem nalézt opakovatelnost typových svarových spojů. Na tyto opakující se svarové spoje se může aplikovat stejný nebo velice podobný svařovací cyklus. Jedná se o vhodné předpoklady pro aplikaci robotizace ve svařování.

Na trhu je řada výrobců ručního, částečně mechanizovaného, robotického a plně automatizovaného svařovacího zařízení. Dle výrobního sortimentu bylo třeba zvolit správnou variantu. Zhruba od roku 2018 začaly probíhat první návštěvy u výrobců svařovacích zařízení i u koncových zákazníků, kteří si tato zařízení zakoupili a mohli poskytnout zpětnou vazbu z reálného provozu těchto zařízení. 

Ve finální fázi projektu bylo navrženo robotické pracoviště se systémem tří stanic a jedním svařovacím robotem. První stanice bude vybavena dvouosým polohovacím zařízením s nosností 2 000 kg a prostorem v U-rámu polohovadla max. 2600 mm. Druhá stanice bude vybavena jednoosým stolem s nosností 3 000 kg. Třetí stanice bude volná bez polohovadla, určená pro větší výrobky bez potřeby polohování. Robotické rameno bude umístěno v závěsné poloze na dráze s pojezdem.

Modernizace a nákup nového pracoviště svařování je hlavním předpokladem pro hospodárnou a konkurenceschopnou výrobu. Od robotického pracoviště společnost ARMATURY Group očekává zvýšení produktivity, stabilní kvalitu svarových spojů a snížení nákladů na výrobu. Robotické pracoviště by mělo pokrýt i stále častější nedostatek kvalifikovaných ručních svářecích pracovníků. Mechanizace svařování má nesporný vliv jak na vnitřní jakost, tak i na finální vzhled krycích vrstev svarů. Tyto skutečnosti, spolu s výraznou úsporou času oproti ručnímu svařování v polohách, pak výrazným způsobem snižují náklady na svářečské operace. ARMATURY Group tak má všechny předpoklady pro zvýšení dlouhodobé kvality svarových spojů a zvýšení efektivnosti svařování.

Pro více informaci: David Scheffczik, technolog svařování


Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  
Stavíme na kvalitě: Úspěšný audit API za námi!

Stavíme na kvalitě: Úspěšný audit API za námi!

Ve dnech 19.–22. 2. 2024 prošla naše společnost auditem API. Jednalo se o náročný, detailně zaměřený audit napříč celou společností, který měl specifické požadavky jak na produkty Vexve Armatury dle normy API 6D, tak na celý systém dle API Spec. Q1.
Stavíme na kvalitě: Úspěšný audit API za námi!
ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve

ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve

Vexve Armatury Group je předním evropským poskytovatelem náročných řešení armatur pro energetiku a vybraná energeticky náročná odvětví. Od 1. února 2024 bude skupina Vexve Armatury Group a tři společnosti, které pod ni spadají – Vexve Oy, ARMATURY Group a.s. a ZMK Technologies GmbH – vystupovat pod společnou značnou ”Vexve”.
ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve
Historicky první GAS Conference 2023

Historicky první GAS Conference 2023

Ve dnech 5. a 6. 12. tohoto roku jsme uspořádali historicky první plynárenskou konferenci ve společnosti ARMATURY Group. Akce se konala v příjemném prostředí v polském Krakově a rozdělila se do dvou částí. První den, po představení účastníků a firem, jsme prezentovali naše výrobky, reference a certifikáty, včetně unifikace, kterou již někteří zákazníci využívají, což nám umožňuje zkrátit termíny dodání o několik týdnů. Velký zájem mezi přítomnými vyvolal odpolední blok přednášek zaměřený na vodík, jeho přepravu plynárenskou soustavou a skladování. Sdíleli jsme zde naše zkušenosti ze zkoušek, následných analýz a závěrů, a rovněž jsme popisovali plány v této oblasti na nejbližší období. Na závěr jsme poskytli prostor krátkým prezentacím našich významných zákazníků, aby představili své aktivity a podělili se o zkušenosti ze vzájemné spolupráce. Celý blok přednášek provázely četné odborné otázky účastníků.
Historicky první GAS Conference 2023