Načítání obsahu...
Aktuality
Aktuality

Šoupátka S33.5 s nestandardním nátěrem míří do Rakouska

V září loňského roku přijala společnost ARMATURY Group zakázku na šoupátka s nestoupajícím vřetenem typu S33.5 a prodloužením ovládání. Tato podmínka od zákazníka byla z důvodu umístění šoupátek v místě, kde je nedostatek prostoru a není možno šoupátka ovládat místně přímo na konci hřídele.

Měření u zákazníka

Po přijetí zakázky bylo nutné domluvit osobní schůzky a vycestovat přímo k zákazníkovi, společnosti voestalpine Stahl do Rakouska, kde došlo k přeměření délky potřebného prodloužení ovládání, zjištění rozměrů obtoku a správného směru, jak obtok umístit.

Oddělení konstrukce v ARMATURY Group následně vymodelovalo návrh šoupátek, který byl zákazníkem schválen a šoupátka mohla jít do výroby. Zákazník požadoval šoupátka ve světlostech DN 1200 a DN 1400 a PN 10. Začátkem tohoto roku byla šoupátka DN 1400 dokončena, šoupátka DN 1200 budou z důvodu přeložení odstávky zákazníkem dodána v dubnu 2023.

Speciální nátěr

Největší výzvou tohoto projektu byl speciální požadavek na anti vegetativní vnitřní ochranný nátěr proti usazeninám, řasám a živým tvorům jako jsou škeble, mušle a další mlži. Tento nátěr, který se v naší společnosti aplikoval poprvé, nebylo jednoduché sehnat, jelikož v České republice nebyl vůbec k dostání. Nátěr se podařilo získat ze zahraničí a šoupátka dokončit dle přání zákazníka.

Tato šoupátka poháněná AUMA pohonem s převodovkou nahradí staré armatury, které zákazník používal již od roku 1940 ve vodní elektrárně, která slouží k odběru říční vody z Dunaje.

Pro více informací:

Martin Chalupa, projektový manažer | Energetika


Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  
Stavíme na kvalitě: Úspěšný audit API za námi!

Stavíme na kvalitě: Úspěšný audit API za námi!

Ve dnech 19.–22. 2. 2024 prošla naše společnost auditem API. Jednalo se o náročný, detailně zaměřený audit napříč celou společností, který měl specifické požadavky jak na produkty Vexve Armatury dle normy API 6D, tak na celý systém dle API Spec. Q1.
Stavíme na kvalitě: Úspěšný audit API za námi!
ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve

ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve

Vexve Armatury Group je předním evropským poskytovatelem náročných řešení armatur pro energetiku a vybraná energeticky náročná odvětví. Od 1. února 2024 bude skupina Vexve Armatury Group a tři společnosti, které pod ni spadají – Vexve Oy, ARMATURY Group a.s. a ZMK Technologies GmbH – vystupovat pod společnou značnou ”Vexve”.
ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve
Historicky první GAS Conference 2023

Historicky první GAS Conference 2023

Ve dnech 5. a 6. 12. tohoto roku jsme uspořádali historicky první plynárenskou konferenci ve společnosti ARMATURY Group. Akce se konala v příjemném prostředí v polském Krakově a rozdělila se do dvou částí. První den, po představení účastníků a firem, jsme prezentovali naše výrobky, reference a certifikáty, včetně unifikace, kterou již někteří zákazníci využívají, což nám umožňuje zkrátit termíny dodání o několik týdnů. Velký zájem mezi přítomnými vyvolal odpolední blok přednášek zaměřený na vodík, jeho přepravu plynárenskou soustavou a skladování. Sdíleli jsme zde naše zkušenosti ze zkoušek, následných analýz a závěrů, a rovněž jsme popisovali plány v této oblasti na nejbližší období. Na závěr jsme poskytli prostor krátkým prezentacím našich významných zákazníků, aby představili své aktivity a podělili se o zkušenosti ze vzájemné spolupráce. Celý blok přednášek provázely četné odborné otázky účastníků.
Historicky první GAS Conference 2023