Načítání obsahu...
Aktuality
Aktuality

Optimalizace šoupátek S33.4 a zakázka vyrobená v rekordním čase

Počátkem letošního roku začali v ARMATURY Group diskutovat myšlenku, jak při zachování všech měřitelných parametrů (pevnost, těsnost, deformace a podobně) zjednodušit a urychlit výrobu svařovaných šoupátek S33.4. Jako ideální možnost k realizaci těchto myšlenek se jevila zakázka pro koncového zákazníka Tata Steel. Jedním z důležitých bodů této zakázky byl také i krátký termín dodání.

O 10 % lehčí šoupátka

Na pomoc s tímto úkolem využili v ARMATURY Group řadu inovativních nástrojů, jako je topologická optimalizace, mající za úkol vygenerovat design na základě okrajových podmínek. Výsledkem mohou být velmi zajímavé struktury, jak lze vidět na přiložených obrázcích. 

Jako inspirace pro další práci se topologická optimalizace jeví jako velmi dobrý pomocník. Dalším krokem v snažení je parametrická optimalizace, v které již porovnáváme vyrobitelnou součást, kde úpravou jednotlivých parametrů, jako je šířka a tloušťka plechů optimalizují výsledný návrh. Výsledkem tohoto snažení je šoupátko, které má při zachování stejné tuhosti o 126 kg nižší hmotnost, což odpovídá cca 10% hmotnosti šoupátka. 

Všechny šoupátka prošly tlakovými a funkčními zkouškami a byly dodány koncovému zákazníkovi. Nevýhodou při několikanásobné topologické a parametrické optimalizace je časová náročnost celého procesu, na druhou stranu v ARMATURY Group krom snížení hmotnosti také u tohoto kusu dokázali odstranit některé žebra a jejich svary. 

Šoupátka v rekordním čase 

K realizaci tohoto nápadu byla použita zakázka pro dlouholetého zákazníka, ocelárnu Tata Steel. Pro tu vyrobila společnost ARMATURY Group 4 kusy svařovaných šoupátek S33.41 typu 134 AG DN 600 ve velmi krátkém termínu, jež byl stanoven na 14 týdnů od zadání zakázky.

V červenci úspěšně proběhla přejímka tlakových a funkčních zkoušek za přítomnosti samotného zákazníka. V prvním srpnovém týdnu pak byla šoupátka odeslána do přístavního města IJmuiden v Holandsku, kde v tamní ocelárně nahradí staré kusy a stanou se součástí rozsáhlých investic do nových technologií, které zajistí nezbytné snížení emisí CO2. Pracovním médiem bude koksárenský plyn.

Díky tomuto úspěchu společnost ARMATURY Group již brzy čeká přejímka dalších armatur S33. 41 větších rozměrů DN 1000 a DN 1800.

Pro více informací: 

Lukáš Kušnír, ředitel výzkumu a vývoje

Ján Puffler, projektový manažer | Hutnictví


Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  
PF 2023

PF 2023

Vážení obchodní přátelé, do Vánoc zbývá pár dní a u nás v Dolním Benešově je krásně bílo. Je téměř čas začít s přípravami na nový rok a já vám chci poděkovat za spolupráci v roce 2022. Rok 2022 pro nás všechny nebyl jednoduchý, myslím, že nikdo nemohl očekávat, co všechno se v roce 2022 stalo. Válka na Ukrajině ovlivnila jak nás všechny, tak i naši společnost. Přes všechny překážky a potíže jsme tvrdě pracovali na upevňování našich stávajících obchodních vztahů a na hledání nových trhů a zákazníků.
PF 2023
Společná premiéra na Valve Worldu dopadla na výbornou!

Společná premiéra na Valve Worldu dopadla na výbornou!

Mezinárodní veletrh s konferencí pro průmysl armatur, největší svého druhu v Evropě, se konal na přelomu listopadu a prosince v německém Düsseldorfu. Pro skupinu Vexve Armatury Group to byla velké premiéra. Poprvé se totiž mezinárodní odborné veřejnosti společně představili společnosti ARMATURY Group, Vexve a ZMK Technologies pod jedním brandem jako jeden TÝM!
Společná premiéra na Valve Worldu dopadla na výbornou!
Vexve Armatury Group posiluje svou pozici akvizicí Armatury Group GmbH

Vexve Armatury Group posiluje svou pozici akvizicí Armatury Group GmbH

Vexve Armatury Group získala společnost Armatury Group GmbH, která dosud distribuovala armatury společnosti ARMATURY Group pro segmenty energetiky, plynu a metalurgie v Rakousku a Německu. Akvizice posiluje přítomnost skupiny Vexve Armatury Group zejména v regionu DACH (Německo, Rakousko, Švýcarsko).
Vexve Armatury Group posiluje svou pozici akvizicí Armatury Group GmbH
25 tunové brýlové šoupátko pro Indii

25 tunové brýlové šoupátko pro Indii

Ve výrobním závodě ARMATURY Group a.s. v Dolním Benešově jsme vyrobili ekologické brýlové šoupátko DN 1800. Toto šoupátko o váze 25 tun je určeno pro hutní závod v Indii.
25 tunové brýlové šoupátko pro Indii