Načítání obsahu...
Aktuality
Aktuality

Nové šoupátko na plyn

Významným trhem v oblasti plynárenství je polský trh, na který společnost ARMATURY Group úspěšně dodává již řadu let, zejména kulové kohouty typ K92. Kromě kulových kohoutů přicházejí také požadavky na speciální typ šoupátek určených zejména na médium zemní plyn.

Základním požadavkem na tento typ šoupátka je celosvařované provedení stejně jako u kulových kohoutů. V minulosti jsme nabízeli celosvařovaná šoupátka vycházející z kovaného typu, který je díky své koncepci velmi náročný na kapacity obrábění. Velkou část základního materiálu je totiž nutné odstranit, což nepřispívá ekologii. Finální výrobek je sice kvalitní, ale také těžký a poměrně drahý. 

Vzhledem k neustále se zvyšující konkurenci na trhu, a z toho vyplývajícímu tlaku na cenu, jsme se v ARMATURY Group rozhodli vyvinout nový typ celosvařovaného šoupátka na plyn. Využili jsme našich dlouhodobých zkušeností s konstrukcí a výrobou svařovaných šoupátek S33.4. Výsledkem je kompletní řada celosvařovaných šoupátek S43.3 z tvářených polotovarů. Výhodou nové konstrukce je její modularita, nižší hmotnost, redukce obrábění, lehčí a ekologičtější design při zachování stejných užitných vlastností. To jsou hlavní benefity jak z hlediska požadavků koncového zákazníka, tak z hlediska ekonomiky výroby. 

První kusy těchto šoupátek mířily právě do Polska do jedné z největších plynárenských společností Evropy, společnosti Gaz System. Pro projekt Gustorzyn-Wronów-Dolna Odra jsme dodali celkem 60 kusů šoupátek S43.5, která jsou svařovaná z plechových polotovarů. Rozsah zakázky byl ve velikostech DN 150 až DN 500. Jsme hrdí na to, že náš nový typ šoupátka splňuje všechny technické požadavky zákazníka a velké nároky na kvalitu.  

Vidíme, že jsme se i v tomto segmentu produktů dokázali vyrovnat s konkurencí z celého světa a zároveň jsme rozšířili portfolio našich svařovaných armatur o další skvělý produkt.

 Více informací: 

Lukáš Kušnír, R&D | Product Management Director


Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  
Pozvánka na METEC

Pozvánka na METEC

METEC 2023! Nejvýznamnější světový veletrh hutnictví, odlévání oceli a výroby oceli se bude konat v Düsseldorfu od 12. do 16. června 2023. Společnost ARMATURY Group a.s. bude jeho součástí! Najdete nás v hale 1 na stánku A10.
Pozvánka na METEC
Moderní a spolehlivé uzavírací klapy DN 1800 dodány pro Jadernou elektrárnu Dukovany

Moderní a spolehlivé uzavírací klapy DN 1800 dodány pro Jadernou elektrárnu Dukovany

Podzim loňského roku přinesl pro naši společnost významný úspěch, když jsme získali prestižní zakázku na dodávku devíti kusů speciálních uzavíracích klapek L32.61 PN 6 o průměru DN 1800 pro provoz v Jaderné elektrárně Dukovany. Tento významný projekt představuje nejen doklad naší odbornosti a kvality, ale také posílení naší role na poli energetiky.
Moderní a spolehlivé uzavírací klapy DN 1800 dodány pro Jadernou elektrárnu Dukovany
Vexve a ARMATURY Group spojují síly v Polsku

Vexve a ARMATURY Group spojují síly v Polsku

Vedoucí hráči v oblasti teplárenství a energetiky, společnosti ARMATURY Group a Vexve, oznámily významný krok směrem k posílení svého postavení na polském trhu. Obě společnosti se rozhodly spojit své síly a vytvořit úzkou spolupráci, která přinese synergické výhody pro jejich zákazníky. Tato spolupráce je součástí skupiny Vexve Armatury Group.
Vexve a ARMATURY Group spojují síly v Polsku
Vodíková mise v Nizozemsku ukázala cestu

Vodíková mise v Nizozemsku ukázala cestu

Podnikatelské mise českých dodavatelů vodíkových technologií do Nizozemska se uskutečnila ve dnech 9. až 11. května 2023. Cílem byla prezentace českých společností v oblasti vodíku na veletrhu World Hydrogen Summit & Exhibition 2023. Summit se uskutečnil v Rotterdamu, kde se letos prezentovalo na 350 vystavovatelů ze 108 zemí světa. Společnost ARMATURY Group byla přitom!
Vodíková mise v Nizozemsku ukázala cestu