Načítání obsahu...
Aktuality
Aktuality

Moderní a spolehlivé uzavírací klapy DN 1800 dodány pro Jadernou elektrárnu Dukovany

Podzim loňského roku přinesl pro naši společnost významný úspěch, když jsme získali prestižní zakázku na dodávku devíti kusů speciálních uzavíracích klapek L32.61 PN 6 o průměru DN 1800 pro provoz v Jaderné elektrárně Dukovany. Tento významný projekt představuje nejen doklad naší odbornosti a kvality, ale také posílení naší role na poli energetiky.

Hlavním cílem této zakázky je výměna původních uzavíracích klapek umístěných na trase do/z kondenzátoru pod turbínou. Nové armatury, vybavené integrovanou montážní vložkou a ovládané servopohony AUMA, mají za úkol zajišťovat spolehlivé uzavření společného řádu chladící vody. Tím je umožněna periodická údržba kondenzátoru během odstávky bloku, což je klíčový aspekt provozu jaderné elektrárny.

Důležitým faktorem při výběru klapek byla jejich schopnost fungovat v náročných podmínkách dlouhodobého provozu s vysokými požadavky na vnější těsnost. Během kampaně, která trvá přibližně 15 měsíců, jsou klapy plně otevřeny. Manipulace s nimi je povolena pouze při odstávce, což vyžadovalo speciální konstrukční řešení a maximální spolehlivost.

Ing. Martin Chřibek, hlavní konstruktér, uvádí: "Při navrhování konstrukce klapek jsme se zaměřili na splnění nadstandardních požadavků našeho zákazníka. Zohlednili jsme faktory jako domazávání ložisek, kontrolu těsnosti hřídelového těsnění a možnost výměny ložisek bez demontáže klapek. Integrace montážní vložky a stavitelných kotvených patek přispívá k jednodušší montáži a demontáži armatury."

Jedním z klíčových faktorů byl i termín dodání, neboť klapky byly určeny pro letní odstávku bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Díky naší efektivním výrobním procesům jme však mohli včas dodat armatury a plně uspokojit očekávání našeho zákazníka.

Tato zakázka potvrzuje naši odbornost, inovativní přístup a schopnost splnit náročné požadavky na energetickém trhu. Jsme hrdí na naši spolupráci s Jadernou elektrárnou Dukovany a pevně věříme, že naše armatury přispějí k bezpečnému a spolehlivému provozu této významné energetické infrastruktury.

Více informací: Jan Hanzlík, manažer prodeje, ARMATURY Group a.s.


Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  
Stavíme na kvalitě: Úspěšný audit API za námi!

Stavíme na kvalitě: Úspěšný audit API za námi!

Ve dnech 19.–22. 2. 2024 prošla naše společnost auditem API. Jednalo se o náročný, detailně zaměřený audit napříč celou společností, který měl specifické požadavky jak na produkty Vexve Armatury dle normy API 6D, tak na celý systém dle API Spec. Q1.
Stavíme na kvalitě: Úspěšný audit API za námi!
ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve

ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve

Vexve Armatury Group je předním evropským poskytovatelem náročných řešení armatur pro energetiku a vybraná energeticky náročná odvětví. Od 1. února 2024 bude skupina Vexve Armatury Group a tři společnosti, které pod ni spadají – Vexve Oy, ARMATURY Group a.s. a ZMK Technologies GmbH – vystupovat pod společnou značnou ”Vexve”.
ARMATURY Group, ZMK Technologies a Vexve spojují své síly pod značkou Vexve
Historicky první GAS Conference 2023

Historicky první GAS Conference 2023

Ve dnech 5. a 6. 12. tohoto roku jsme uspořádali historicky první plynárenskou konferenci ve společnosti ARMATURY Group. Akce se konala v příjemném prostředí v polském Krakově a rozdělila se do dvou částí. První den, po představení účastníků a firem, jsme prezentovali naše výrobky, reference a certifikáty, včetně unifikace, kterou již někteří zákazníci využívají, což nám umožňuje zkrátit termíny dodání o několik týdnů. Velký zájem mezi přítomnými vyvolal odpolední blok přednášek zaměřený na vodík, jeho přepravu plynárenskou soustavou a skladování. Sdíleli jsme zde naše zkušenosti ze zkoušek, následných analýz a závěrů, a rovněž jsme popisovali plány v této oblasti na nejbližší období. Na závěr jsme poskytli prostor krátkým prezentacím našich významných zákazníků, aby představili své aktivity a podělili se o zkušenosti ze vzájemné spolupráce. Celý blok přednášek provázely četné odborné otázky účastníků.
Historicky první GAS Conference 2023