Načítání obsahu...
Aktuality
Aktuality

3D měření u výroby armatur

Od pořízení 3D ramene FARO pro mezioperační kontrolu uběhlo už pár let. Pracovníci kontroly po tuto dobu prakticky denně prověřovali možné oblasti využití a díky tomu nacházeli nové uplatnění, ale také limity tohoto zařízení.

3D rameno dnes hraje nezastupitelnou roli právě tam, kde je potřeba kontrolovat předepsané geometrické tolerance, které de facto není možné žádným jiným způsobem zkontrolovat. Díky intuitivnímu pracovnímu prostření, které poskytuje program PolyWorks (software pro ovládání ramene) je práce rychlá a výsledné protokoly dobře čitelné i pro kolegy z technické divize. 3D rameno se v ARMATURY Group aktivně podílí na každodenní rozměrové kontrole součástí, u kterých je kladen vyšší důraz na přesnost, a zároveň je zapojeno také do rozměrové kontroly vývojových úkolů. Rameno bylo použito například při vývoji kryogenních kulových kohoutů, kde posloužilo při kontrole celkové geometrie těles a vík po finálním obrábění.

Varianta upevnění ramene na přenosnou trojnožku dává velké možnosti pro rozměrovou kontrolu v jakékoli výrobní nebo montážní etapě. Snaha zapojit rameno do každodenních procesních úkonů stále roste, především kvůli rychlému sestavení do pracovní pozice a dobře čitelnému grafickému výstupu. Celosvětově pozice 3D rozměrové kontroly ve strojírenství roste a v ARMATURY Group tomu není jinak. Jenom díky 3D ramenu jsme schopni rozluštit různé výrobní neshody a následně je začít řešit. Zkrátka takové to klasické 3D rameno je nenahraditelné při kontrole pozic dráže v pákách, vyosení klapek či sériové kontrole více dílců.

Avšak přes všechna pozitiva musím podotknout, že čas od času narážíme na reálné limity měření přenosným ramenem. Jinými slovy je univerzálnost a mobilita přenosného ramene vykoupena nižší přesností, než s jakou standardně měří nepřenosné (stacionární) zařízení. Prakticky je u ramene možné garantovat výsledek měření s odchylkou +- 0,03 milimetru. 

Po nabytých zkušenostech z praxe si dovolím konstatovat, že pořízení tohoto zařízení nám po léta výrazně usnadňuje práci a rozšiřuje škálu úkolů, které je mezioperační kontrola schopna plnit. Kvalitní zpracování a spolehlivost ramene, o kterou se dá opřít v náročných chvílích, nám kontrolorům v ARMATURY Group denně pomáhá zvyšovat kvalitu armatur.

Pro více informací: Marek Kossányi, kontrolor jakosti

Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  
Kde se můžeme potkat v nadcházejících měsících?

Kde se můžeme potkat v nadcházejících měsících?

Na poli veletrhů a výstav jsme stále aktivní! Od 14. - 16. března se budeme účastnit konference ASIA 2023 Hydropower & Dams Conference až v daleké Malajsii ve městě Kuala Lumpur. Náš tým ze segmentu Energetiky zde bude mít svůj stánek, tak se nezapomeňte zastavit!
Kde se můžeme potkat v nadcházejících měsících?
Nové šoupátko na plyn

Nové šoupátko na plyn

Významným trhem v oblasti plynárenství je polský trh, na který společnost ARMATURY Group úspěšně dodává již řadu let, zejména kulové kohouty typ K92. Kromě kulových kohoutů přicházejí také požadavky na speciální typ šoupátek určených zejména na médium zemní plyn.
Nové šoupátko na plyn
Šoupátka S33.5 s nestandartním nátěrem míří do Rakouska

Šoupátka S33.5 s nestandartním nátěrem míří do Rakouska

V září loňského roku přijala společnost ARMATURY Group zakázku na šoupátka s nestoupajícím vřetenem typu S33.5 a prodloužením ovládání. Tato podmínka od zákazníka byla z důvodu umístění šoupátek v místě, kde je nedostatek prostoru a není možno šoupátka ovládat místně přímo na konci hřídele.
Šoupátka S33.5 s nestandartním nátěrem míří do Rakouska
Kulový kohout 24” za 30 dní!

Kulový kohout 24” za 30 dní!

V říjnu minulého roku přišla od maďarského zákazníka společnosti ARMATURY Group poptávka na výrobu kulového kohoutu K92. 24” Class 600 bez jediné zmínky o požadovaném termínu dodání. O měsíc později se zákazník ozval se zájmem o tento kulový kohout a požadavkem na jeho dodání ještě do konce roku 2022.
Kulový kohout 24” za 30 dní!