O společnosti / Aktuality

ARMATURY Group na konferenci „60 let pro jadernou energetiku“

20. 5. 2016: V květnu 2016 proběhla v Plzni mezinárodní konference „60 let pro jadernou energetiku“. Akce se uskutečnila k 60. výročí jaderného průmyslu v České republice a 65 letům vysokého technického školství v Plzni.

Program konference, kterou pořádala společnost Škoda JS a Západočeská univerzita v Plzni, byl velmi bohatý. Jak tuzemští a zahraniční odborníci, tak zástupci klíčových firem jako Rosatom, Westinghouse, Areva, ČEZ, Energoatom, Fortum Power and Heat Oy, OMZ a řady dalších, prezentovali, jaký je současný stav, vývoj a perspektivy jaderného průmyslu nejenom v Česku, ale i ve světě. S přítomnými se podělili o své zkušenosti z provozu jaderných elektráren a výstavby nových bloků a nechyběla ani problematika technického vzdělávání pro jadernou energetiku.

Záštitu nad konferencí převzali Martin Zrzavecký, primátor Plzně, Jan Mládek, ministr průmyslu a obchodu ČR, Daneš Burket, prezident České nukleární společnosti, Josef Perlík, předseda představenstva a generální ředitel ŠKODA JS a Miroslav Holeček, rektor Západočeské univerzity v Plzni.

Za společnost ARMATURY Group byli na konferenci přítomni Jaroslav Kocur, vedoucí prodeje pro ČR, a Rostislav Šárovský, manažer prodeje pro jadernou energetiku. „Prezentace se nesly v duchu spolupráce s českými firmami a zejména Škodou JS. Odpolední vystoupení bylo rozděleno do tří sekcí. Já osobně jsem navštívil sekci I., kde vystoupili oba ředitelé našich jaderných elektráren, následně zahraniční bloky za Paks, Kozloduj, NAEK, CKBA a prezentaci zakončil F. Krček, ředitel Škoda JS servis,“ komentuje Rostislav Šárovský. Sekce II. se nesla v duchu prezentací představitelů českých firem, jako např. Romana Zdebora ze Škoda JS, technického ředitele Sigmy Group Jana Nevěřila, Jiřího Fialy ze Škody Doosan Power, generálního ředitele UJV Řež Karla Křížka a dalších. 

 
zpět
Rychlé vyhledávání

Zadejte název

Rychlé vyhledání zastoupení

Zvolte zastoupení ve Vaší zemi a kontaktuje nás!