O společnosti / Aktuality

ARMATURY Group na „Setkání lídrů českého exportu 2016“


16. 2. 2016: Ve čtvrtek dne 28. ledna 2016 proběhlo v České národní bance v Praze slavnostní Setkání lídrů českého exportu 2016. Této události se zúčastnili nejen vrcholoví představitelé státu v čele s panem prezidentem Milošem Zemanem, ale také zástupci předních svazů, komor, asociací a přes 450 klíčových lídrů exportních společností, mezi nimiž byli i zástupci společnosti ARMATURY Group a.s.

Odborné prezentace a diskuze byly zaměřeny především na klíčové kroky vlády ČR pro podporu a rozvoj českého exportu, příležitosti pro širší využití tradičních exportních destinací a strategie pro akvizici nových trhů. „Získali jsme stanovisko a plány pana prezidenta a některých ministrů, dále stanovisko vládních institucí a organizací v rámci podpory exportu českých společností. Měli jsme možnost vyslechnout a porovnat i názory a zkušenosti od představitelů významných exportérů České republiky,“ komentuje setkání Ing. Petr Groh, výkonný ředitel společnosti ARMATURY Group.

Důležitým bodem setkání byla i současná ruská krize. Od roku 2013 klesl export do Ruska o jednu třetinu. Toto tradičně největší exportní teritorium mimo EU, bylo nahrazeno teritorii USA, Blízký a Střední Východ. „Přestože jsou v Rusku problémy, nechceme tento trh opustit,“ tvrdí Ing. Pavel Ender, ředitel oddělení zahraničního obchodu Východ a dodává: „Je třeba vydržet a udržet si pozici, kterou jsme si tak dlouho budovali.“

Počet českých exportérů roste, a to jak do zemí EU, tak i mimo ní. Za období 12/2014 – 11/2015 však představoval vývoz mimo EU necelých 17 % celkového českého vývozu. Pozitivní je, že přes 70 % českých vývozců plánuje svá exportní teritoria dále rozšiřovat.

 
zpět
Rychlé vyhledávání

Zadejte název

Rychlé vyhledání zastoupení

Zvolte zastoupení ve Vaší zemi a kontaktuje nás!