O společnosti / Aktuality

ARMATURY Group hostila INTERATOMENERGO 2015

Ve dnech 22. – 26. června 2015 proběhla v prostorách sportovního areálu Buly Arény v Kravařích mezinárodní konference významných společností působících v oblasti jaderné energetiky. Hlavním aktérem této akce bylo mezinárodní hospodářské sdružení pro jadernou energetiku - INTERATOMENERGO, se sídlem v Moskvě. Společnost ARMATURY Group byla spolu s Honorárním konzulátem Ruské federace v Ostravě organizátorem akce. Účastníci konference měli také možnost navštívit nové výrobní haly a prostory ve společnosti ARMATURY Group.

Mezinárodní konference se pravidelně účastní dvacet až čtyřicet členů sdružení, a to ze zemí jako je Rusko, Německo, Bulharsko, Francie, Česká republika a další. Její náplní je především rozvoj moderních technologií, zlepšování spolehlivosti komponent a přístrojů, normalizace a certifikace s cílem zvyšovat bezpečnost jaderné energetiky ve všech členských zemích.

Organizace takovéto akce je poměrně náročná. Zahrnuje jednak přípravu programu, ale také doprovodných aktivit. Hlavním cílem bylo zajistit dostatek odborných příspěvků, které obohatí všechny přítomné účastníky, což se v konečném důsledku organizátorům této akce podařilo a účastníci si tak mohli odnést hodnotné informace a novinky z oblasti jaderné energetiky. „Setkání je pro nás významné z mnoha důvodů. Naši specialisté mohou být jednak u zdroje informací o vývoji a požadavcích v jaderné energetice, a zároveň zde mohou prezentovat zkušenosti konstruktérů a techniků, kteří nejen dokážou nakreslit, ale také vyrobit armatury, splňující ty nejnáročnější požadavky ruské společnosti Rosatomenergo na životnost, bezpečnost a účinnost dodávaného výrobku,“ naznačil ředitel pro výzkum a vývoj Vladimír Vašíček, jaký by mohl být přesah do obchodních zájmů společnosti.

Součástí čtyřdenního programu byla také návštěva prostor společnosti ARMATURY Group v Dolním Benešově spojená s prezentací firmy, prohlídkou nových výrobních prostor a expozicí průmyslových armatur, určených pro jadernou energetiku. ARMATURY Group tak přesvědčila návštěvníky o tom, že je firmou s velkým výrobním zázemím, moderním technologickým parkem a zařízením pro provádění nedestruktivních a tlakových zkoušek. To potvrzují i slova jednoho z návštěvníků ruské delegace: „Firma ARMATURY Group se může svým zázemím rovnat světovým špičkám.“

 

V rámci doprovodného programu se hosté mohli seznámit s některými zajímavostmi z našeho regionu a byli mile překvapeni, co se v Ostravě podařilo vybudovat. 

  

 
zpět
Rychlé vyhledávání

Zadejte název

Rychlé vyhledání zastoupení

Zvolte zastoupení ve Vaší zemi a kontaktuje nás!